Як фарбувати моделі танків.

Збірка моделей військової техніки - захоплююче і пізнавальне заняття, яке не просто забирає час, а сприяє більш глибокому вивченню техніки та історії. Для додання моделі танка достовірності її необхідно пофарбувати у відповідні кольори. Це заключний етап збірки, до якого слід поставитися з усією відповідальністю і акуратністю.
Вам знадобиться
  • - акрилові фарби;
  • - олійні фарби;
  • - аерограф;
  • - кисті;
  • - губка;
  • - газетний папір.
Інструкція
1
Приготуйте інструменти та матеріали, які знадобляться для фарбування моделі . Вам не обійтися без пастельних крейди, матовою і глянсовою акрилової фарби різних відтінків; потрібно також олійна фарба. Фарбувальні роботи зручно виконувати за допомогою аерографа і набору кистей різної жорсткості і розміру.
2
Обладнайте місце, де ви будете проводити фарбування. Найзручніше фарбувати моделі на столі, попередньо виклавши його старими газетами, щоб не забруднити стіл. Робоче місце має бути достатньою мірою освітленим і просторим. Інструменти і матеріали розташуйте у зручному місці з краю столу.
3
Забарвлення моделі почніть з нанесення основного кольору. Використовуйте відтінки, які притаманні справжньому бойовому танку. Фарбу наносите тонким рівним шаром. Дочекайтеся, поки перший шар висохне, а потім послідовно нанесіть ще два-три тонких шару. Виконуйте забарвлення ретельно, оскільки огріхи згодом буде складно виправити.
4
Зобразіть на корпусі моделі тіньові ділянки, де фарба не вигорає. Використовуйте для цієї мети аерограф. Ретельно обробіть всі кути конструкції і западини.
5
Виділіть фарбою виступаючі фрагменти танка. Світліший тон нанесіть на люки бойової машини і плоскі поверхні. Контраст дозволить зробити суттєві деталі моделі гранично виразними.
6
Переходьте до промальовуванні траків. Їх бажано пофарбувати в колір грунту, якщо ви плануєте використовувати для моделі природний фон. Деталей, що труться траків надайте вид блискучого металу для більшої реалістичності та достовірності.
7
Якщо це необхідно, нанесіть на корпус камуфляжну забарвлення. Камуфляж, як правило, залежить від умов місцевості, де машина бере участь у бойових діях. Використовуйте при нанесенні маскувальної забарвлення фотографії та малюнки реальних танків.
8
Окрасьте прикріплені до корпусу деталі, наприклад, шанцевий інструмент. Металеві деталі зробіть блискучими, імітуючи потертості. Це додасть інструменту більш реальний вигляд.
9
Щоб зробити модель ще більш реалістичною, імітуйте фарбою подряпини, вм'ятини і відколи. Найзручніше використовувати для цього шматок поролоновою губки. Змочіть поролон у фарбі і нанесіть штучні «дефекти» короткими уривчастими рухами руки.
10
Огляньте забарвлену модель і видаліть утворилися патьоки чистої пензлем. Готову модель танка поставте на просушування. Після просушування усуньте проявилися дефекти, без яких завжди спочатку важко обійтися.
Фарбування моделі розрізняється залежно від переслідуваної мети. Ігрова фарбування передбачає прості техніки, 1-2 шари фарби. Завдання - швидко пофарбувати безліч моделей. Художня фарбування використовується рідко, так як є кропіткої і займає сотні годин часу. Фарбування на конкурс - унікальна і дорога робота, вартістю сотні, а іноді й тисячі доларів. Фарбування за гроші - спосіб заробітку для професійних художників. Якість залежить від ціни і автора.
Вам знадобиться
  • Забарвлювана модель, грунт, фарба, лак. інструменти: аерограф або набір пензликів.
Інструкція
1
При виборі між фарбою або емаллю керуйтеся принципом: фарба після фарбування не змивається, емаль змивається. Нітрофарба простіше в застосуванні, але має різкий запах і при необережному поводженні може зіпсувати прозору або пластикову деталь. Водоемульсійні і акрилові фарби розбавляються водою або спиртом і добре підходять, якщо модель забарвлюється без досвіду в цьому. Не можна змішувати фарби різних виробників і фарби на різній основі! При використанні аерографа фарби вистачає на більшу кількість моделей: одна баночка на 2-3 середніх моделі для аерографа або на 1 модель при користуванні пензликом.
2
При виборі грунту (не дає фарбі відвалюватися) врахуйте, що для фарб з різними основами потрібні різні грунти. Не потрібен грунт тільки в разі поєднання пензлики, пластика і нітрофарби. У всіх інших випадках грунт необхідний. Виберіть білий колір грунту, якщо модель буде фарбуватися в світлі тони, або сірий, якщо модель буде пофарбована в темні тони.
3
Лак дозволяє мити модель у воді без шкоди для її зовнішнього вигляду. При виборі лаку врахуйте, що нітрофарба поєднується з будь-яким лаком, а водо- і спирторозчинні фарби - тільки з відповідним по основі лаком. При застосуванні акрилових водорозчинних фарб лаком покривається кожен шар.
4
Вибирайте розчинник згідно з інструкціями, написаним на баночці з фарбою. Якщо фарба розбавляється водою, використовуйте кип'ячену або дистильовану. У разі використання фарби в аерозольних балончиках розчинник не потрібен. Цей же розчинник після закінчення робіт можна використовувати для миття інструменту. При використанні емалей купується спеціалізована смивка.
5
При виборі між фарбуванням пензликом і використанням аерографа врахуйте, що аерограф забезпечить якість і швидкість забарвлення, але дорого коштує. Пензлик дешева і доступна, але фарбувати їй рівно і якісно виходить не у всіх. При використанні аерографа необхідна витяжка в приміщенні! Початківці замість аерографа можуть користуватися аерозольними балончиками.
6
У процесі складання моделі уважно вивчайте кожну деталь. Багато деталей стануть недоступні для фарбування після завершення збірки. Тому такі деталі окрасьте заздалегідь.
7
Перед фарбуванням знежирте поверхню спиртом або бензином. Після знежирення стосуватися обробленої поверхні руками не можна! Випадкову смітинку або волосок видаляйте знежиреної пензликом. При підготовці до фарбування шорсткою поверхні, обробіть її шкіркою М40 або дрібніше, попередньо змоченою водою.
8
Перед грунтуванням корисно нанести на прозорі деталі моделі захисне покриття. Наприклад, малярський скотч. Знімати це покриття слід тільки після остаточного лакування. Сама процедура грунтування проводиться шляхом рівномірного нанесення грунту на модель . Отримані краплі і патьоки не стирається, а забираються самої дрібної шкуркою після висихання. Якщо в процесі проміжного шліфування остаточно стерся шар грунту, нанесіть в цьому місці новий. Після проміжного шліфування наноситься остаточний шар грунту.
9
Основну фарбу (емаль) слід наносити в декілька тонких шарів. Керуйтеся правилом: кількість шарів повинно бути якомога більше, а самі шари повинні бути як можна тонше. Якщо використовувалися водорозчинні акрилові фарби, кожен шар покривається безбарвним лаком.
10
При нанесенні камуфляжу спочатку наносяться світлі тони, потім темні. Неокрашіваемие поверхні захищаються (листком паперу, скотчем або спеціальними рідинами). При цій операції також слід застосовувати фарбування в кілька шарів.
Корисна порада
При відсутності бажання самостійно займатися забарвленням моделі, замовте забарвлення професіоналу. Середня ціна забарвлення 300-500 рублів для моделі авто в масштабі 1:43. За ці гроші ви отримаєте щось середнє між ігровий і художньої фарбуванням