Як перебирати паркет.

В ході ремонту квартири нерідко виникає необхідність повністю або частково поміняти покриття підлоги. Досить складно доводиться майстру в тому випадку, коли перед ним стоїть завдання перебрати паркет. Таке покриття досить добре виглядає, воно практично і надає всьому приміщенню привабливість і своєрідність. Тому від якості переробки підлоги буде залежати зовнішній вигляд кімнати.
Вам знадобиться
  • - молоток;
  • - дерев'яний брусок;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Підготуйте кімнату, звільнивши її від непотрібних предметів. В крайньому випадку, можна переставити меблі на одну сторону приміщення, а після проведення робіт в звільнилася частини переходити до площі, що залишилася, попередньо знову перемістивши великі предмети.
2
Приступайте до видалення бічних вставок. Звільніть заглушки, які маскують болти. Відкрутіть кріплення і акуратно складіть його в коробку або поліетиленовий пакет, щоб не шукати згодом.
3
Від'єднайте крайню частину паркет а, прилеглу до стіни. Для цього підчепити його бічну частину викруткою і вибийте молотком. Послідовно видаліть всі деталі ряду, що знаходиться біля стіни.
4
Розберіть один за іншим залишилися ряди. Для вибивання паркет вих плашок зручно використовувати дерев'яний брусок і молоток. У деяких випадках елементи покриття можна зняти руками, не докладаючи зайвих зусиль.
5
Після видалення паркет ного покриття огляньте лаги, щоб виявити сліди гниття чи інші деформації матеріалу. При необхідності замініть лаги, вирівнявши їх за будівельним рівнем. Якщо ви міняєте всі елементи конструкції, то перш ніж встановити нові лаги, вирівняйте підлогу цементним розчином і очистіть його поверхню від сміття.
6
На цементну поверхню підлоги укладіть листи ДВП або товстої фанери. Якщо ви використовуєте лаги, зберіть на них дощате покриття. Це потрібно для того, щоб полегшити наступне укладання паркет а.
7
Уважно огляньте демонтовані паркет ниє дощечки. Ті елементи, які виявляться деформованими, замініть на нові, які підходять за фактурою і розмірами.
8
Покладіть на оновлену поверхню підлоги паркет , починаючи від однієї зі стін. Встановіть бічні вставки, скріпивши їх зі стіною. Змонтуйте плінтуси. Якщо потрібно, знову покладений паркет отціклюйте і покрийте лаком. Це додасть всьому приміщенню зовсім новий вид.
Для того щоб правильно перебрати підлоги в квартирі і усунути їх скрип, варто зрозуміти через що вони скриплять. Зазвичай проблеми зі скрипом виникають через конструкції підлог. На бетонну основу підлоги укладався шар м'якого ДВП, потім дерев'яні лаги, на них вкладалися плити з ДСП. Під вагою меблів з часом м'яке ДВП просаживается, виникає прогин ДСП, що і є причиною скрипу підлог.
Інструкція
1
Насамперед, винесіть з квартири всі меблі. Відірвіть плінтуса від статі, акуратно розкрийте вихідний підлогу.
2
Приберіть ДСП і дерев'яні лаги. Огляньте лаги не предмет гниття. Якщо вони цілі і придатні до вживання, можна використовувати їх ще раз. Приберіть сміття з-під лаг, вирівняйте цементним розчином основу.
3
Покладіть на вирівняне основу пергамін (просочена з одного боку бітумом папір) для гідроізоляціі.Установіте на пергамін лаги. Першу лагу встановіть на відстані 3 см від стіни, далі через кожні 90 см.
4
Остання лага стелиться також на відстані 3 см від стіни. Горизонтальність лаг визначайте за будівельним рівнем. Якщо є необхідність, холодні підлоги або перший поверх, між лагами можна покласти утеплювач - мінеральну вату або скловату, упаковану в поліетиленові пакети.
5
Покладіть на лаги шар пергаміну, потім постеліть шар товстої фанери або твердої ДВП, заздалегідь просочені оліфою. Закріпіть ДВП або фанеру до лагів саморізами від центру до країв з кроком 20-40 см, по краях крок повинен зменшитися до 10 см.
6
Поверх ДВП або фанери настелите вибране вами покриття: ламінат, лінолеум, паркет, статеву дошку або інше. Встановіть на місце плінтуса і закріпіть їх за допомогою саморізів.
7
Важливо! Якщо ви вибираєте дерев'яне підлогове покриття, то при укладанні дощок між стіною і підлогою необхідно залишити проміжок в 1 см. У нього укладається шумоізоляція, та ж мінеральна вата. Це необхідно для уникнення викривлення підлог від теплового розширення. Цей проміжок згодом закривається плінтусами.