Як вибрати штатив.

Сьогодні досить багато людей, у яких вже є фотоапарат, замислюються про покупку штатива. Він дозволяє нерухомо утримувати вашу фотокамеру. Вибираючи штатив, ви очікуєте, що він буде компактним, надійним, зручним, забезпечуватиме абсолютну непорушність, а з'єднання його вузлів будуть жорсткими. Отже, для того щоб не помилитися при купівлі штатива, ви повинні знати наступний ряд характеристик.
Інструкція
1
Робоча висота. Це відстань від поверхні, на якій встановлено штатив, до майданчика на якій закріплена фотокамера, при цьому центральна штанга повинна бути в стандартному положеніі.Каждий штатив має мінімальну та максимальну висоту. Необхідно, щоб відеошукач, встановленої на штатив камери, був як мінімум на висоті очей фотографа. Але бажано, щоб максимальна висота штатива перевищувала зріст користувача, так як центральна штанга, висунута до максимуму, не сприяє до стійкості штатива.
2
Розмір штатива в складеному стані і його вага. Цей параметр повністю залежить від самого фотографа. Оптимальна висота штатива в складеному стані залежить від того, як ви будете його переносити (наприклад, в сумці з камерою, в кишені, в руках, в автомобілі). При виборі ваги штатива необхідно знайти найкращий компроміс, який забезпечить стійкість штатива і зручність транспортування. Робоче навантаження - це показник, який визначає максимальна вага фотокамери, яка може бути встановлена на штатив. Якщо вага камери перевищує максимальне навантаження, то штатив може мимоволі скластися або взагалі зламатися. Робоче навантаження залежить від особливостей конструкції, матеріалів та якості виготовлення. Бажано, щоб зчленування і з'єднання штатива були виготовлені з композитних металів (наприклад, силуміну).
3
Аксесуари. Більшість штативів продаються вже в «готовому вигляді» - купуючи такий штатив, ви позбавляєте себе від необхідності вибору додаткових аксесуарів. Але більшість професійних фотографів воліють самостійно вибирати різні аксесуари для різних зйомок, це менш економічно, але зате дозволяє успішно вирішити будь-які творчі задачі.Наіболее численна група аксесуарів - штативні головки. Існує декілька видів штативних головок: з двома або трьома осями обертання, кульові. Також існують фото- або відеоголоівки, який призначені для різних видів апаратури. Ще одну Руппі представляють панорамні головки, які дозволяють повертати камеру на певний угол.Большое поширення набули знімні площадки. Вони дозволяють фотографу знімати камеру разом з майданчиком. Якщо ви використовуєте кілька фотокамер, то встановивши на кожну по майданчику, ви можете змінити їх за лічені секунди.Также не варто забувати про чохлі, він не тільки дозволить взяти ваш штатив в будь-яку подорож, але і захистить його від несприятливих впливів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bXu_jSkUVUM
Вибір штатива для відеокамери в чому залежить від того, для яких цілей ви використовуєте техніку. Залежно від того, чи будете ви знімати на професійному або напівпрофесійному рівні або обмежитеся аматорськими роликами, залежать конструктивні особливості штатива і, як наслідок, його ціна.
Інструкція
1
Подумайте, в яких умовах ви будете використовувати відеокамеру. Якщо вам потрібно фіксувати її під час запису аматорських роликів, вибирайте настільний штатив. Він маленький і легкий, ви можете носити його з собою разом з камерою хоч кожен день, чекаючи нагоди, коли на очі попадеться цікавий сюжет, який захочеться закарбувати. Для більш спланованою, грунтовної, професійної роботи вам підійде конструкція.
2
Вибираючи підлоговий штатив, уявіть, на якому максимальний і мінімальний рівень повинна знаходитися камера. Мінімальний показник важливий у тому випадку, якщо ви хочете знімати в режимі макро або вам просто потрібен нижній ракурс для вирішення будь-яких інших творчих завдань. Найбільш висока точка повинна фіксувати відеокамеру на рівні очей оператора.
3
Ще один з найважливіших параметрів - допустиме навантаження на штатив. Він повинен відповідати вазі вашої техніки, а ще краще - трохи перевищувати його.
4
Міцність конструкції залежить від матеріалу, з якого зроблений штатив. Для компактної любительської камери, яку ви не будете використовувати в екстремальних умовах, можна купити пластиковий штатив. Він поступається іншим моделям по міцності, але виграє в плані легкості і ціни. Штативи з алюмінію набагато стійкіші і довговічні. Крім того, вони цілком годяться для перенесення і не дуже багато коштують. Цей варіант можна назвати компромісним. Якщо ви не обмежені в засобах, купуйте штатив з вуглепластика або сталі. Вони дуже міцні, а вуглепластик водночас досить легкий і здатний поглинати мікровібрації.
5
На вагу виробу впливає і його конструкція. Монопод набагато легше носити з собою - він складається всього з однієї штанги, яка встановлюється на землю або будь-яку іншу відповідну опору. Такий штатив не потрібно довго розбирати і збирати. Однак він менш стійкий і зручний, ніж трипод. Він додатково підпирається трьома «ногами», а центральна штанга може висуватися вгору, збільшуючи максимально можливу висоту зйомки.
6
Стійкість штатива може бути збільшена за рахунок матеріалу, з якого зроблені наконечники на ніжках. Гумові знадобляться при зйомках в приміщенні з гладким твердим підлогою. Шипи закріплять штатив в м'якому грунті. Якщо ви плануєте знімати в різних умовах - і на вулиці, і в будівлях - вибирайте штатив з комбінованим типом наконечників.
7
Другорядна характеристика, яку також потрібно враховувати - колір штатива. Світлі металеві штативи можуть відображати яскраве світло, а значить, відблиски потраплятимуть на знімаються об'єкти. Тому під час роботи при яскравому штучному або денному світлі буде зручніше штатив чорного кольору.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=pggKB2Stv48