Як зробити ляльку з паперклею.

паперклей - один з найбільш підходящих матеріалів для створення ляльок. З нього можна ліпити великі деталі, якщо вам потрібно виготовити частини тіла персонажа. Або накладати найтонші шари, коли потрібно виправити неточності. Готову ляльку можна буде практично будь-якими фарбами.
Інструкція
1
Намалюйте ескіз ляльки, яку ви хочете зробити. Накидайте її образ в анфас, профіль, прорисуйте вид ззаду. Все це потрібно для того, щоб в процесі роботи не забути, до якого результату ви прагнете. Також на цьому етапі визначте і запишіть розміри всіх частин іграшки. Якщо ви хочете, щоб вона стояла або сиділа, продумайте, де розташовуватиметься центр ваги і як можна додати стійкості з допомогою аксесуарів або підставки.
2
Зробіть каркас із дроту. Дуже важливо вибрати матеріал, що ідеально підходить для цих цілей. Вам знадобиться дріт, яка добре гнеться, тримає форму, не ламається і з часом не розгинається. Діаметр перерізу дроту повинен складати приблизно 3 мм.
3
Скрутите цільний каркас або зберіть його з окремих частин. У другому випадку подбайте про те, щоб місця з'єднання не зсувалися. Інакше це може привести до розколу готової ляльки. Зміцніть місця з'єднання, обмотавши їх тонким дротом або нитками і промазав клеєм.
4
Ті частини ляльки, які будуть приховані під одягом, можна виліпити з паперклею, зшити з тканини або замінити м'якою обмоткою. Якщо ви виберете останній варіант, обмотайте каркас синтепоном або ватою і закріпіть форму, прошив нитками. Так само можна підготувати «нутрощі» для голови, щоб заощадити пластично матеріал і зробити іграшку легше. Тільки прослідкуйте за тим, щоб основа добре тримала форму - закріпіть нитками, проклейте. На решту частин каркаса накрутите нитку, щоб паперклей краще на них тримався.
5
Нанесіть на каркас паперклей. В нерозведеному вигляді його можна накладати пластами, формувати частини ляльки пальцями, а потім більш дрібні деталі опрацьовувати стеками. Якщо форма або розмір деталі вас не влаштовує, розведіть порцію паперклею водою до стану кашки. Розподіляйте її рівномірним шаром, нарощуючи розмір і змінюючи форму. Очі ляльки можна намалювати на обличчі зубочисткою або вставити готову фурнітуру для іграшок.
6
Коли матеріал застигне, відшліфуйте його. Для цього візьміть найдрібнішу наждачний папір. Гладку поверхню розпишіть акриловими фарбами і, якщо необхідно, затонуйте декоративною косметикою.