Як робити рамки для картинок.

Навіть найкрасивіша картинка буде сиротливо виглядати на стіні, якщо її не оформити належним чином. Щоб не витрачати кошти на купівлю готових рамок, зробіть їх своїми руками. Ви зможете враховувати нестандартний розмір зображення і його колірну гамму, що дозволить створити ідеальну рамку для кожного малюнка або фотографії.
Інструкція
1
Візьміть великий аркуш фанери або дуже жорсткого картону. Виміряйте картинку, яку ви хочете оформити. На картоні або фанері з виворітного боку накресліть прямокутник такого ж розміру.
2
Подумайте, чи буде картина просто укладена в рамку або їй потрібно паспарту. Якщо ви вибрали другий варіант, визначте, скільки сантиметрів порожнього простору має бути навколо картинки. Додайте відповідні «припуски» до креслення на основі.
3
Визначте необхідну ширину самої рамки . Вона залежить від стилю малюнка або фотографії, яка буде всередині. Намалюйте таку рамку навколо креслення. Виріжте або випиляєте заготівлю.
4
Якщо ви хочете зробити паспарту, щоб картинка виглядала краще, виберіть його колір. Підкладіть папір потрібного відтінку під картинку і подивіться, як змінюється її сприйняття. Якщо кольоровий фон перетягує увагу на себе або на ньому малюнок втрачається, варто пошукати інший варіант. На папері потрібного відтінку обведіть основу і виріжте таку ж фігуру. Наклейте папір на фанеру або картон, розподіливши клей пунктирно по периметру.
5
Верхню сторону заготовки розділіть навпіл. Зробіть отвір і закріпіть в ньому петлю з волосіні, щоб картинку потім можна було повісити на стіну. Місце кріплення петлі згодом потрібно закрити рамкою.
6
Приготуйте дерев'яні рейки для рамки . Розпиляєте їх на чотири фрагменти такої ж довжини, як і сторони основи. Щоб сумістите рейки на кутах, від краю кожної рейки проведіть лінію під кутом 45 °. По ній відпиляйте кут дощечки.
7
Зіставте рамку, виклавши заготовки на основі. Якщо результат вас влаштовує, приклеюйте рейки до підкладки. Тонкою лінією нанесіть клей з клейового пістолета на першу планку і прикладіть, поєднавши з краєм основи. По черзі викладіть всі деталі. У висохлу конструкцію можна наклеїти картинку.
8
Рамку без паспарту доповніть кріпленнями для зображення. Для цього в її кутах натягніть тонкий дріт або смужки картону, в які як в куточки фотоальбому можна буде вставити картинку. Такі кріплення потрібно приклеїти до зворотної сторони рейок до того, як ви будете кріпити їх до підкладки.
Рамки для картин можна замовити в багетних майстерень, а можна зробити своїми руками. При деякій мастеровітості і фантазії можна буде пишатися не тільки твором, укладеними в рамку, а й самим обрамленням. Головне, щоб робота була виконана акуратно і красиво.
Вам знадобиться
  • Дерев'яні рейки або плінтуса, олівець, рулетка, меблевий степлер, ножівка з дрібними зубами, стусло, аерозольний флакон з фарбою або акрилові фарби, прозорий лак, грунтовка, кисть, фанера, дрібнозернистий шкурка, товсте мереживо, клей ПВА.
Інструкція
1
Заміряйте рулеткою вашу картину або інший твір, яке ви плануєте помістити в рамку. Відзначте олівцем розмір картини на дерев'яних рейках.
2
Помістіть рейки в стусло. Ножівкою з дрібними зубами зробіть косі розпили під 45 градусів. Ретельно ошкурьте отримані кути.
3
Збирайте рамку на твердій поверхні. Промастіть два кути клеєм ПВА, щільно притисніть їх один до одного, трохи потримайте, поки клей схопиться. Таким чином, склейте всі кути рамкі.Переверніте рамку лицьовою стороною вниз. Прикріпіть чотири куточки з фанери меблевим степлером. Зміцнивши куточки рамки, отримаємо більш міцну і жорстку конструкцію. Прикріпіть петлю.
4
Покрийте всю дерев'яну рамку ґрунтовкою в два шари. Після кожного шару шліфуйте рамку дрібнозернистою шкіркою, поки поверхня не стане абсолютно гладкою. Просушіть рамку.
5
Нанесіть фарбу з аерозольного балончика або пофарбуйте кистю всю поверхню рамки. Дайте рамці просохнути і пофарбуйте другим шаром.
6
Підготуйте товсте кружево.Вирежьте окремі фрагменти з мереживного полотна так, щоб вони помістилися в кутах рамки або по ширині дерев'яної рейкі.Тщательно прокрасьте мереживо фарбою. Фарба може збігатися з кольором рамки, а може бути іншого оттенка.Пріклейте клеєм ПВА мереживні частини до рамки.
7
Покрийте всю поверхню рами прозорим лаком.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=JEuJHssG2uU
Зверніть увагу
Якщо ваша картина намальована на акварельному аркуші, то із зворотного боку рамки прикріпіть задник з товстого картону.
Корисна порада
Замість дерев'яних рейок можна використовувати пінопластовий плінтус. Він легко ріжеться ножем і скріплюється клеєм.