Як визначити рослинний жир. Як визначити пальмова олія в молоці.

рослинними жирами, на відміну від рослинних масел, називають продукти гідрогенізації (затвердіння) рослинних масел (пальмового, соняшникової та ін.), Які потім широко використовуються в харчовій промисловості в якості заміни молочного жиру, для випічки кондитерських виробів, в якості фритюру і т.д. Вчені-дієтологи попереджають про шкоду таких жирів для здоров'я.
Вам знадобиться
  • - сильні окуляри або лупа.
Інструкція
1
Поставтеся з обережністю до таких товарів, як морозиво, сухарики, чіпси, шоколад, маргарин, кондитерські вироби, згущене молоко, сир, вершкове масло, спред. Дослідження цих продуктів показали, що в них найбільш високо зміст отвержденного пальмового масла. Пальмова олія - найбільш дешеве з рослинних масел на світовому ринку, разом з тим деякі продукти його затвердіння чужі людському організму (наприклад, деякі низ них розпадаються тільки при температурі вище 40оС).
2
Зверніть увагу на етикетки традиційних молочних продуктів: виробників зобов'язують міняти назву продукту, якщо в його приготуванні використовувався рослинний жир. Наприклад, сир називають «сирний продукт», плавлений сир - «продукт сирний плавлений», сир - «сирний» або «сирний продукт», «сирок». Замість «сметана" на етикетці буде «продукт сметанний», «сметанка», згущене молоко називається «згущенка», «продукт молочний згущений», вершкове масло - «легке масло».
3
Придивіться до етикетці морозива: там може стояти марка улюбленого з дитинства морозива, але не буде самого слова «морозиво». Це означає, що в продукті високо вміст рослинних жирів, і його заборонено називати морозивом. Якщо його зміст невелика (до 50%), то «морозиво» стоятиме на етикетці, і в цьому випадку, щоб уникнути вживання таких жирів на 100%, треба придивитися до складу продукту. У складі «морозива продукту» можна зустріти: «морозиво з комбінованим складом сировини», «морозиво з рослинним жиром».
4
Вибираючи вершкове масло, придивіться до назви і складу продукту. Легким маслом називають продукт з використанням рослинних жирів, вміст рослинного жиру вказується в складі. Ситуація зі спредами - більш певна, оскільки законодавством встановлено максимальний вміст в них таких жирів - до 70%, що стосується маргарину, то тут обмежень немає, і він може на 100% складатися з рослинної сировини.