Як переробити старий диван.

Старий диван з облупленою фарбою і забрудненою обшивкою не обов'язково відправляти на смітник. Ще цілком міцну конструкцію можна повернути в стрій, трохи переробивши за допомогою фарби, лаку і красивою тканини.
Інструкція
1
Огляньте дерев'яні частини вашого диван а. Якщо на ньому утворилися невеликі відколи, тріщини або подряпини, їх можна закрити, не розбираючи меблі. Купіть шпаклівку для дерева. Підберіть відтінок, що співпадає з кольором диван а, або попросіть менеджера в магазині додати колер, щоб отримати потрібний колір.
2
Шпаклівку маленькими порціями нанесіть на місце пошкодження. Розподіліть її по широкому шпателю, з нього зачерпніть порцію маленьким. Замість шпателя можна використовувати вузьку смужку картону. Заповніть тріщину або відкол складом, а потім пройдіться по цьому місцю чистим шпателем, щоб повністю вирівняти поверхню.
3
Якщо дерев'яні елементи диван а пошкоджені дуже сильно, зніміть їх. Замість зовсім зруйнованих (наприклад, погризених собакою) доведеться замовляти нові в компанії з ремонту меблів. Цілі деталі з пошкодженим покриттям можна оновити. Для цього зніміть залишки лаку або фарби. Якщо це неможливо, зашкурьте поверхню. Потім покрийте її ґрунтовкою для дерева. Коли вона висохне, деталь можна буде пофарбувати фарбою або оліфою. При бажанні пофарбовані частини диван а можна покрити лаком.
4
Пошкоджену обшивку на диван е замініть новою. Розпоріть старе покриття, намагаючись робити це якомога акуратніше. Кожну частину обшивки розкладіть на папері і обведіть, щоб створити викрійку. Або побудуйте викрійку самостійно - накресліть розгортку паралелепіпеда. Сторони фігури повинні відповідати розмірам частини диван а, для якої ви шиєте нову «одяг». Перенесіть викрійку на тканину і додайте припуски на шви. Зшийте нові чохли, вставивши в них застібки-блискавки або липучки, щоб наволочки можна було періодично прати.
5
Щоб задекорувати вади, які неможливо виправити, використовуйте способи прикраси. На дерев'яній поверхні можна викласти візерунок мозаїкою. Плями або затяжки на обшивці сховайте під латкою-аплікацією.
Старий диван може ще довгий час послужити вам, якщо ви проявите свої дизайнерські здібності і займетеся його переробкою. Щоб оновити диван , зовсім не потрібно міняти його несучу конструкцію.
Вам знадобиться
  • Викрутка, набір гайкових ключів, плоскогубці, молоток, степлер будівельний, шуруповерт, саморізи, клей ПВА, швейна машинка, ножиці, крейда, тканина для оббивки, щільна тканина (бязь), тасьма.
Інструкція
1
Для простоти розглянемо, як може бути перероблений диван а типу «книжка». Перш за все, диван слід акуратно розібрати. Для цього зніміть підлокітники. Підніміть сидіння диван а і знайдіть болт, який зазвичай розташований в декількох сантиметрах від кута. Ймовірно, вам знадобитися напарник, який утримуватиме сидінні в піднятому стані, інакше вам важко буде дістатися до місця кріплення болта.
2
Отсоедините замок, котрий поєднує спинку, сидіння і боковину. Спочатку відгвинтите замки від бічної царги (рамки). Спинку і сидіння підніміть вгору і переверніть в розкладеному стані таким чином, щоб оббивка була на підлозі. Деталі (спинку, сидіння і замок) бажано помітити, щоб згодом не переплутати при складанні диван а. Відкрутіть замки.
3
За допомогою викрутки і плоскогубців вийміть скоби, які утримують стару оббивку. Зніміть чохли. Перевірте, чи не залишилося в місцях кріплення оббивки зламаних скоб. При необхідності видаліть їх або забийте, щоб згодом не поранитися.
4
Знявши тканину, видаліть старий наповнювач. У вас повинні залишитися тільки пружини. З поролону виріжте ножем деталі за розміром каркаса. Проклейте колючкуваті з'єднання столярним клеєм або клеєм ПВА. Настає етап збірки.
5
На пружинний блок натягніть щільну тканину, закріплюючи її по периметру дрібними цвяхами або будівельним степлером. Нанесіть на тканину і на поролонові деталі клей і приклейте поролон до тканини. Клейове з'єднання не дасть поролону з'їхати під оббивкою.
6
поролону оклейте і підлокітники. Можна наклеїти на поролон накладки з синтепону, вони усунуть виникнення статичного заряду між оббивкою і поролоном.
7
Старі чохли розмітьте крейдою з боку вивороту, після чого розпоріть шви. Деталі від кожного чохла складіть в окрему стопку. Підготовлені деталі розкладіть на вивороті нової оббивної тканини. Перенесіть контури старої оббивки на нову тканину. Виріжте деталі нової оббивки і по заздалегідь зробленим мітках прострочите їх.
8
Нові чохли надіньте на каркас, орієнтуючись по слідах від дужок на ньому. Кути слід виставити від центру деталі і оббивати почергово в обидві сторони. Спочатку обробіть довгі, а потім короткі сторони деталей.
9
При складанні диван а встановіть замки в спинку згідно мітках, які ви поставили при розбиранні. Встановіть замки на боковини. Встановіть самі боковини за місцем їх розташування. Перевірте надійність кріплення. Тільки що ви своїми власними руками відремонтували диван , перетворивши його на витвір мистецтва. Залишилося насолодитися плодами своєї праці.