Як зробити шолом космонавта.

Люди постарше пам'ятають період, коли майже всі діти мріяли стати космонавтами. Хлопці з захопленням будували макети космічних кораблів, робили маскарадні костюми у вигляді скафандрів з шоломами. Сьогодні інтерес до космічної тематики у підростаючого покоління згас - чому б не спробувати відродити його?
Інструкція
1
Виготовлення саморобного скафандра для маскарадного костюма космонавта почніть з підготовки основи. Як такою скористайтеся повітряною кулькою. В надутому стані він повинен бути помітно більше голови дитини і, до того ж, мати форму, максимально близьку до кулястої.
2
Надувши кульку, почніть наносити на нього з усіх сторін шар за шаром пап'є-маше. Перші верстви, прилеглі до кульки, зробіть зі звичайного паперу - вона щільніше, а для наступних використовуйте газети. Зупиніться тоді, коли товщина стінок майбутнього шолома складе кілька міліметрів.
3
Залиште заготовку для висихання на кілька днів. Коли вона стане повністю сухий, проткніть кульку голкою прямо через шар пап'є-маше, і він лопне. Візьміть модельний ніж і акуратно, щоб не зім'яти вийшла сферу, проріжте знизу круглий отвір для голови, а спереду - для особи. Переконайтеся, що шолом легко надівається і знімається.
4
Тепер виготовте захисне скло, яке є у всіх справжніх космічних шоломів. Виріжте його з пластикової пляшки і приклейте. Але пам'ятайте, що іграшковому шолому, на відміну від справжнього, герметичність протипоказана! Тому по периметру скла просвердлите безліч отворів діаметром в декілька міліметрів.
5
Тепер готовий виріб необхідно забарвити. Справжні шоломи космонавтів - сріблясті. Це необхідно для запобігання їх нагрівання сонячними променями. Але фарбувати іграшковий шолом сріблястою фарбою з балончика не можна, оскільки вона отруйна. Краще скористайтеся для цього яскраво-білою гуашшю. Перед тим, як використовувати готовий виріб для спектаклю або гри в космонавтів, дайте фарбі повністю висохнути. Можна додатково оформити шолом фломастерами або тієї ж гуашшю: намалювати бутафорські гвинти, зробити написи, а всередині обклеїти м'якою тканиною (НЕ загороджуючи вентиляційні отвори), щоб його було зручніше носити.
Зверніть увагу
Забезпечте можливість нормального дихання дитини в шоломі.