Як виростити бонсай з сосни. Як садити сосну в горщик.

Формування бонсай з сосни пов'язано з низкою труднощів. Ці дерева погано переносять пересадку, потребують особливих умов утримання в зимовий період і мають два основні періоди зростання. Тим не менш, мініатюрні сосни, сформовані в одному зі стилів бонсай, виглядають дуже привабливо. Найчастіше для формування мініатюри використовують сосни з короткими голками.
Вам знадобиться
  • - покривний матеріал;
  • - «Корневин»;
  • - перегній;
  • - перліт;
  • - пісок;
  • - дріт.
Інструкція
1
Для вирощування бонсай можна взяти молоде рослина, викопане в лісі, але частіше рекомендується працювати з сіянців. Восени пересадите однорічна рослина в горщик діаметром п'ятнадцять сантиметрів. Як субстрат використовуйте суміш з частини перегною, двох частин піску і такої ж кількості перліту.
2
Якщо для формування ви вибрали вид сосни, який може перенести зимівлю у відкритому грунті, виберіть в саду місце, захищене від вітру, і прикопайте горщик з сіянців, прикривши його торфом і опалим листям.
3
На самому початку весни обріжте сіянець до висоти близько десяти сантиметрів. Робиться це тільки в тому випадку, якщо на стовбурі нижче зрізу залишилися нирки. При цьому слід прорідити хвою, якщо вона надто густа. На обрізане рослина можна накладати дріт для формування вигину ствола.
4
Додайте горщик з сосною в добре освітленому місці. Влітку рослині потрібно рясний полив.
5
В середині весни пересадите сосну в горщик діаметром близько двадцяти п'яти сантиметрів. Розправте коріння і обробіть їх порошком препарату «Корневин».
6
Восени обріжте рослина над однією з бічних гілок таким чином, щоб зріз не був видний з тієї сторони, яка буде вважатися лицьової. З цієї бічної гілки буде формуватися нова верхівка.
7
Влітку рослинам дозволяють відновлюватися після обрізки. Якщо ви збираєтеся формувати мініатюрне дерево нижче двадцяти сантиметрів, обріжте восени гілки на лицьовій стороні сосни, а що залишилися бічні гілки укоротите до першого розгалуження.
8
Сосну, з якої буде формуватися бонсай висотою від двадцяти до сорока сантиметрів, восени пересаджують в горщик діаметром близько тридцяти сантиметрів разом з грунтовим грудкою.
9
Рослина, призначене для формування більшої форми, висаджують у відкритий грунт на добре освітлене місце з пухким грунтом.
10
На початку літа пріщіпніте у мініатюрної сосни всі з'явилися молоді пагони, на яких ще не сформувалася хвоя, залишивши близько третини від їх довжини. В кінці літа залиште на сосні по два молодих втечі на бічних гілках і три на верхівці. Решта пагони видаліть. Слідкуйте за тим, щоб на залишилися гілках зберігалася хвоя.
11
Навесні наступного року у мініатюрної сосни можна обрізати стрижневий корінь, вкоротити на третину решта коріння і пересадити деревце в контейнер для бонсай , залишивши відкритою кореневу шийку.
12
У сосни середнього розміру на початку літа прищипують свічки, а в кінці літа обрізають гілки з лицьового боку. Для формування нового напрямку росту слід обрізати гілку, яка грала роль верхівки до найближчого розгалуження. Ця рослина потрібно формувати обрізанням і накладенням дроту протягом найближчих трьох років.
13
Великі сосни формують за допомогою обрізки, дроту і вищипування хвої протягом чотирьох років. Весь цей час рослина знаходиться у відкритому грунті. Сформоване дерево пересаджують в контейнер, підрізаючи коріння і повністю змінюючи грунт.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ojGPDibwdCI