Як обрізати агрус. обрізка агрусу навесні відео.

Агрус відноситься до найбільш популярних ягідним культурам, які вирощуються в садах помірної кліматичної зони. Догляд за цим чагарником зводиться розпушування грунту, підгодівлі і формуванню куща обрізанням. До формування агрусу приступають відразу або на наступний після посадки рік.
Вам знадобиться
  • - секатор;
  • - ножівка з вузьким полотном.
Інструкція
1
Роботи з обрізки агрусу рекомендується проводити ранньою весною, до того, як розпустяться бруньки. При формуванні саджанця слід вкоротити всі пагони, залишивши на слабких гілках по парі нирок, а на більш сильних - від трьох до чотирьох.
2
При формуванні Кореневласні штамбового агрусу у саджанця залишають сильний прямий пагін, який вкорочують на висоті штамба. У верхній частині втечі повинно залишитися від трьох до п'яти сильних нирок, з яких буде формуватися крона. Нирки і пагони, що з'являються на штамбі, слід видалити.
3
На наступний рік у молодого рослини, сформованого у вигляді куща, залиште чотири-п'ять найсильніших пагонів, інші повністю обріжте. Старий агрус, зростаючий у відповідних умовах, утворює багато прикореневих пагонів, з яких щорічно залишають три-чотири гілки. Згодом вони замінять отплодоносившие пагони.
4
Нормально сформований кущ агрусу має близько десяти гілок різного віку. Видаліть пагони старше восьми років. Від інших гілок вони відрізняються більш темним кольором і грубою фактурою. У деяких сортів старі гілки викривляються.
5
У процесі щорічної формувальної обрізки прибирають пагони, загущающие кущ. Ображати обламані та пошкоджені морозом гілки повністю або до найближчої здорової нирки в залежності від віку та стану втечі. Укоротіть пониклі кінці вишикувалися гілок до найближчої сильної гілки або нирки, зростаючої вгору.
6
Якщо весняна обрізка агрусу пропущена, старі гілки можна видалити восени, після збору ягід. Всю іншу обрізку перенесіть на наступну весну.
7
При весняної обрізування загущенного куща агрусу, формуванням якого ніхто раніше не займався, видаліть прикореневу поросль і прорідити кущ. Пониклі гілки обріжте до прямої ділянки. Вкорінені гілки, що ростуть з нижньої частини куща, можна залишити до осені.
8
Після збору врожаю ображати найстаріші пагони. Вкорінені гілки можна відокремити від куща і висадити на освітлену ділянку з пухкої грунтом. Перед посадкою агрусу ділянку перекопують і видаляють із землі коріння бур'янів. Залежно від родючості грунту внесіть при перекопуванні від двох до чотирьох кілограм органічного добрива на квадратний метр ділянки.