Як оцінити заставу.

Застава в банківській практиці є найпоширенішою форму забезпечення повернення кредитних коштів. Для того щоб визначити співвідношення вартості заставного майна і суми кредиту, проводять оцінку і визначення реальної ринкової вартості об'єкта. Даною процедурою, як правило, займається незалежна оцінна компанія.
Інструкція
1
Оберіть оціночну компанію. Як правило, банки настійно рекомендують звертатися в конкретні фірми, з якими у них укладені партнерські відносини. Необхідно відзначити, що ви можете самостійно вибрати оцінювача, але при цьому виберіть ту компанію, яка володіє хорошою репутацією і давно працює на даному ринку.
2
Уточніть у співробітників оцінної компанії список документів, які необхідно для оформлення договору та складання звіту. Якщо заставним майном є квартира, то вам знадобляться договір купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, кадастровий паспорт і план з БТІ, копія паспорта власника і документи, що підтверджують факт обтяження.
3
Підпишіть договір про оцінку. Дану процедуру можна виконати в офісі оціночної фірми або безпосередньо на місці знаходження заставного майна. При цьому, як правило, необхідно буде передати аванс в розмірі 50-100% від загальної вартості роботи. Не забудьте попросити касовий чек, який підтвердить факт передачі грошей за послугу. Він знадобитися на випадок, якщо оцінювач не надасть у строк звіт.
4
Домовтеся про дату і час проведення оцінки застави. При цьому буде проведено детальний огляд майна і сфотографовані основні моменти. Якщо ви передаєте в заставу квартиру, то оглядатися також буде під'їзд і дворова майданчик. Бажано огляд призначить на денний час, щоб фотографії об'єкта були чіткими і яскравими, оскільки через поганого освітлення можуть бути змащені деякі моменти, що може вплинути на оцінку.
5
Отримайте готовий звіт про проведення оцінки застави. Усі сторінки повинні бути прошиті та пронумеровані, в кінець повинна стояти печатка підприємства та підписи не менше двох оцінювачів. Ще один екземпляр документа передається в банк, в якому ви маєте намір оформити кредит.