Як лікувати клаустрофобію.

Від клаустрофобії страждає багато людей - це досить поширена форма страху. Якщо ви боїтеся їздити в ліфті, літати на літаку і не можете довго залишатися в невеликих приміщеннях або в натовпі, то доведеться позбавлятися від цієї фобії - тоді ваше життя набуде нових фарби.
Інструкція
1
Зверніться за допомогою до психолога або психотерапевта - ви можете самостійно впоратися з проблемою, але тільки отримавши необхідні рекомендації фахівця. Лікар оцінить ступінь вираженості клаустрофобії, призначить медикаментозні препарати (нейролептики та психотропні засоби), обґрунтує застосування тієї чи іншої методики.
2
Спробуйте сеанси гіпнозу - людини вводять в стан трансу, моделюють ситуацію, яка його лякає, і вчать виходити з неї з найменшими психічними втратами і реакціями. Фахівці використовують розслаблюючі і заспокійливі прийоми для того, щоб послабити, а потім і усунути напади паніки.
3
Лікуйте клаустрофобію страхом - потрібно штучно створити ситуацію, яка приводить вас в стан паніки. Вас можуть закрити в маленькій кімнаті, в кабіні ліфта і т.д. Стикаючись зі своїм страхом, пройшовши до кінця всі етапи нагнітання, ви розумієте, що нічого страшного в результаті не трапилося. Для лікування таким методом потрібно кілька сеансів корегуючої терапії.
4
Метод моделювання полягає в тому, що пацієнтові пропонують поспостерігати за тим, як відбувається терапія нагнітання - поступово людини підводять до того, що він усвідомлює безпідставність своїх побоювань.
5
Використовуючи методики розслаблення і візуалізації, вам вдається абстрагуватися від лякаючою ситуації, а фахівець тим часом роз'яснює вам причини виникнення страхів.
6
Когнітивно-поведінкова терапія застосовується для перебудови сприйняття ситуації, навчання контролю за думками, які виникають в момент зіткнення з лякаючою ситуацією і способами подолання страхів. Пацієнту наводять конкретні приклади і вчать послідовності дій, які можуть послабити почуття страху.
7
Застосування лікарських препаратів при лікуванні клаустрофобії може бути обумовлено ступенем порушень. В легких випадках це заспокійливі препарати (таблетки, краплі, настоянки сиропи) зі слабо вираженою дією на нервову систему, в важких випадках потрібна серйозна терапія. Дія препаратів спрямована на нормалізацію серцебиття, дихання і т.д.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uhr8q23Vc-Y