Як врятуватися в пустелі.

Невідомо, що може стати в нагоді і допомогти в житті. Знання того, як можна вижити в пустелі, тундрі або тайзі, повинні відкластися в голові, щоб ви згадали про них в моменти небезпеки. У пустелі вас підстерігають найрізноманітніші неприємні сюрпризи та примхи природи.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - вільна одяг.
Інструкція
1
Орієнтуйтеся в пустелі на караванні стежки - вони все прив'язані до джерел води, а це найважливіший фактор для виживання. Велику небезпеку становлять піщані бурі, їх необхідно перечікувати, вибравши укриття заздалегідь. Якщо звук і вітер раптово пропали, і пустеля завмерла - це говорить про наближення бурі. Незабаром величезна чорно-червона хмар, закриє все небо і принесе страшний ураган з піском.
2
Знайдіть будь-яке природне укриття - дерево, руїни, великий камінь. Заверніться в плащ-палатку з головою, щоб пісок не забився в очі і вуха. Дихайте через шматок матерії - носовичок або бинт, складений у кілька шарів. Чи не продовжуйте рух, ви даремно витратите сили і погіршила своє становище. Перечекайте піщану бурю в укритті, вона не триватиме більше 2-3 днів.
3
Рух в пустелі краще продовжувати вночі, пізно ввечері або рано вранці - сонце не буде так нещадно, як удень. Ідіть рівномірно, в одному зручному вам темпі і не робіть зайвих рухів. Не намагайтеся йти доти, поки не впадете. Краще відпочивайте частіше і робіть привали. Налаштуйтеся на те, що відстані насправді більше, ніж здаються. Це відбувається через відсутність орієнтирів та одноманітності місцевості.
4
Для відпочинку розгребіть пісок до більш прохолодних шарів і натягніть тент. Одяг не знімайте, щоб виключити контакти з отруйними комахами і піском. Тентом може служити парашут, покривало або чохол від автомобіля. Печери можна знайти вздовж русла висохлої річки, лощини або яру.
5
Одяг вибирайте таку, щоб вона захищала вас від сонячних променів і зменшувала потовиділення. Обов'язкові окуляри або хоча б пов'язка з прорізом для очей. І штани, і сорочка повинні бути з довгими рукавами, щоб уникнути опіків. Краще, якщо вони будуть вільними, не прилягає до тіла.
6
витрушувати пісок із взуття, інакше зітрете ноги до крові. Зробіть щільні обмотки зі смуг тканини шириною 10 см і довжиною 100-120 см, оберніть ними ноги. Якщо ваша взуття прийшла в непридатність, не йдіть босоніж, зробіть підошви з кори дерева або покришки і прив'яжіть їх смужками матерії до ніг.
7
Обов'язково прикривайте голову і шию від сонця великими шматками тканини по типу бурнуса арабських кочівників. Всіма способами намагайтеся зменшити потовиділення - не поспішайте, йдіть в одязі в нічний час. Пийте невеликими порціями, полощучи горло і рот. Дихайте тільки носом і не розмовляйте - це зменшить втрату рідини.
8
Якщо є можливість, пийте верблюже і буйволове молоко. Воно послужить вам їжею і питвом - в ньому міститься багато поживних речовин, що допоможе вижити в пустелі . Колодязі можна виявити тільки просуваючись по стежках місцевих жителів.
9
Копайте ямки в пошуках води в руслах висохлих річок, на піщаній мілині або узбережжі солоного озера. Слідкуйте за птахами - вони кружляють навколо водойм. Їжа в пустелі не так важлива, як вода, краще не їжте багато, щоб не відчувати спрагу. В рослинах використовуйте в їжу м'яку частину - в ній збирається вода.
10
Розведіть багаття вночі, щоб не замерзнути. Використовуйте суху рослинність або верблюжий послід.