Як включити сервер dns.

Досить часто у користувачів інтернету виникають складнощі з доступом до мережі з причини того, що у інтернет-провайдера тимчасово виходить з ладу DNS-сервер. Тобто фізично інтернет-канал стабільний, але немає доступу до ресурсів через непрацездатність сервера. У таких ситуаціях може допомогти локально налаштований DNS-сервер. Проблема полягає тільки в тому, що в більшості користувальницьких операційних систем Microsoft (Windows 2000/XP/Vista) вбудованого DNS-сервера немає, тому доведеться користуватися сторонніми розробками.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер підключений до мережі інтернет;
  • - дистрибутив DNS-сервера unbound.
Інструкція
1
Перед тим як почати установку власного DNS- сервер а, проконсультуйтеся зі службою підтримки провайдера - чи не завадить цей процес стабільній роботі інтернет-з'єднання, чи не суперечить це загальних налаштувань для конкретного провайдера.
2
Скачайте unbound-DNS з сайту http://unbound.net/. Інсталятор цього DNS- сервер а буде знаходитися в розділі «Downloads». Необхідно вибрати той інсталятор, який розроблений для 32 бітових операційних систем Windows (навіть, якщо у вас встановлена шістдесяти чотирьох розрядна операційна система від Microsoft, швидше за все дане додаток запуститься в режимі сумісності).
3
Запустіть інсталятор unbound (unbound _setup_X.XX, де X - цифрові позначення завантаженої вами версії, на сайті розробника, як правило, можна знайти найбільш свіжу на поточний момент версію), в діалоговому режимі дотримуйтесь згідно з рекомендаціями істаллятора (де потрібно , натисніть "Next", де попросить - прочитайте ліцензійну угоду і зробіть позначку про те, що ознайомилися з ним). Наприкінці інсталяції вам буде потрібно просто підтвердити її закінчення натисканням кнопки "Finish". На цьому установка DNS- сервер а завершена. Включати його вам не знадобиться - він автоматично стартує після завершення процесу інсталяції. Після перезавантаження він теж буде автоматично запускатися, якщо ви примусово не відключите його.
4
Налаштуйте ваше мережеве з'єднання, вказавши в якості додаткового DNS ваш локальний хост (IP адреса Localhost за замовчуванням - 127.0.0.1) - цей варіант підійде, якщо в настройках мережевого підключення було вказано два DNS - основний і додатковий. Якщо ж у налаштуваннях була поставлена галочка на варіанті «Отримати адресу DNS- сервер а автоматично», то примусово поміняйте налаштування на ручне введення адреси DNS- сервер а і вкажіть адресу localhost ( 127.0.0.1) як для основного, так і для додаткового DNS- сервер а.
5
Перевірте доступність інтернет-вузлів - спробуйте зайти на один з них. Якщо інтернет заробив, можете забути про цю проблему. Якщо ні, перевірте доступність шлюзу вашого інтернет-провайдера, можливо, що проблема у фізичному з'єднанні з вашим провайдером.
Зверніть увагу
Служба DNS-сервера може бути заблокована вашим firewall, тому, для надійної роботи DNS, потрібно або відключити firewall, або грамотно налаштувати його для спільної роботи.
Корисна порада
Дізнатися шлюз вашого інтерні-провайдера можна виконавши команду ipconfig/all в командному рядку