Як законопатити зруб. зробили трикутні пази в зрубі, Як конопатіть фото.

Ущільнення щілин між колодами вінців і у врубках кутів мохом, клоччям, джутом та іншими утеплювачами називається конопаткою. Конопатка проводиться не менше двох разів - одразу після зведення зрубу і через 1,5-2 роки, коли будівля дає усадку.
Вам знадобиться
  • - утеплювач;
  • - конопатка;
  • - киянка;
  • - формалін;
  • - рослинне масло;
  • - мило;
  • - вода.
Інструкція
1
Пересушене мох для конопатки не годиться - він занадто крихкий і ламається в руках. Тому перед укладанням на колоди цей матеріал змочують у спеціальному розчині: 500 г масла і 200 г мила на відро води. Клоччя потрібно попередньо замочити в формаліні або іншому сильному дезінфекційні засоби, щоб уберегти від молі та інших шкідників. Для надійності можна використовувати одночасно мох і клоччя.
2
Утеплювач укладають волокнами поперек колод під час складання зрубу . При цьому волокна повинні звисати назовні не менше ніж на 5 см. Перша конопатка зазвичай виконується методом «в розтяжку». Візьміть кінці утеплювача і скрутіть їх в валик. Намагайтеся при скручуванні захопити сусідні пасма, що звисають з пазів.
3
Якщо валик виходить недостатньо об'ємним і щільним, додайте до нього пасма утеплювача із запасу. Додану пасмо обмотайте кінцями, звисаючими зі стіни, і вставляйте утеплювач в щілину між колодами. Намагайтеся домогтися, щоб валик був єдиним цілим, ніби вовняна нитка на прялке.
4
Починайте конопатіть зруб з нижнього вінця і йдіть по периметру спочатку зовні, а потім всередині будови. Потім обробляйте другий знизу шов, теж по периметру. При забиванні утеплювача в пази колоди піднімають. Якщо ви будете конопатіть тільки одну стіну, може перекоситися дах. Якщо утеплювати весь зруб спочатку зовні, а потім зсередини, стіни можуть відхилитися від вертикалі.
5
Валики ущільнюйте в щілинах за допомогою конопатки - спеціальної дерев'яної або металевої лопатки з тонкою кромкою. Кромку Наставте у скручений утеплювач і пристукивают по рукоятці молотком-киянкою. Дерев'яні конопатки, на відміну від металевих, не зашкодять колод, якщо ви промахнетеся і стукне не по волокну, а по зрубу.
6
Друга конопатка виробляється методом «в набір». За 1,5-2 роки будівля дає усадку і між колодами утворюються широкі щілини. Скручуйте волокно в щільний валик і вставляйте в пази. Якщо щілини дуже широкі, збирайте скрутку в кілька петель так, щоб щілини були повністю закриті. Ущільнюйте валик ударами конопатки спочатку по верхній, потім по нижній кромці. Після того як утеплювач буде щільно забитий в пази, валик потрібно вирівняти.
Зверніть увагу
Волокна утеплювача не повинні вибиватися назовні, інакше його розтягнуть птиці.