Як писати пропозицію про співпрацю. правильно пишемо лист про співпрацю.

Пропозиція про співпрацю ви можете направити будь-якій людині - як тому, з ким вже спілкувалися або знайомі непрямим чином, так і тому, про кого дізналися через інтернет або рекламу в газеті. Це запрошення до спільної діяльності пишеться у формі ділового листа і текст його - довільний, але існують деякі тонкощі, які допоможуть вам відразу ж позитивно зарекомендувати себе і викликати інтерес.
Інструкція
1
Велику увагу приділіть кожної дрібниці в оформленні листа. Його текст повинен бути досить великим, щоб читати його було зручно. Постарайтеся, щоб колір його ні сірим, як це буває, коли в принтері закінчується картридж. Папір має бути білою, хорошої якості. Прочитайте правила оформлення ділових документів, викладені в ГОСТ Р 6.30-2003, щоб зробити правильні відступи на поля. Писати його краще на бланку вашого підприємства. І, звичайно, ідеальна грамотність тут просто необхідна.
2
Навіть якщо ви пропонуєте свою співпрацю юридичній особі, обов'язково дізнайтеся ім'я та по батькові керівника, згадавши його в привітанні після слова «Шановний». Після цього звичайна ввічливість вимагає, щоб ви представилися самі. Ви можете теж зробити це, назвавши сваю прізвище, ім'я та по батькові, а також посада, яку ви займаєте на підприємстві, від імені якого пишете. Потім розкажіть про своє підприємство, згадайте, як давно воно присутнє на ринку і перерахуйте своїх ділових партнерів, співпраця з якими було успішним.
3
Перш ніж ви перейдете до викладу своєї пропозиції, буквально в двох словах згадайте що ви, наприклад, давно з цікавістю спостерігаєте за діяльністю підприємства, яке очолює ваш адресат або що це підприємство відоме своїми новаторськими розробками. Це йому буде приємно і розташує до вас, а також пояснить, чому ви звернулися за цією адресою.
4
Сама пропозиція висловлюйте чітко і конкретно, підтверджуючи його економічними і статистичними викладками. Але тут постарайтеся дотримати баланс, щоб текст був зрозумілим і переконливим, але при цьому не занадто довгим. Читаючому вашу пропозицію про співробітництво повинна бути відразу зрозуміла безсумнівна економічна вигода. Якщо ви розраховуєте на довгострокову співпрацю, то може бути, є резон узяти на себе трохи більше зобов'язань.
5
Після укладення, обов'язково вкажіть в останньому абзаці свої контактні телефони та адресу електронної пошти.