Як розвинути музичну пам'ять.

Музична пам'ять - поняття синтетичне, що включає слухову, рухову, тактильну, емоційну пам'ять. Як і всі здібності, вона піддається значному розвитку. Прообразом таких занять служать заняття ритмікою в дитячому саду, де дитину вчать руху під музику і одночасно розвивають його музичні здібності.
Вам знадобиться
  • - будь-яке звукозаписні і відтворює пристрій.
Інструкція
1
Розвиваючи музичну пам'ять , використовуйте усі складові її види пам'яті. Дослідники встановили, що коли людина чує музику, його голосові зв'язки мимоволі напружуються, беззвучно відтворюючи сприймалася тон. Використовуйте цю підказку природи і пропойте почуту мелодію або хоча б її частину. Прослухайте мелодію ще раз і постарайтеся відтворити її голосом повністю.
2
Використовуйте тісний зв'язок музичної і рухової пам'яті: посувайтеся в такт музики, виділяючи рухами тіла ритмічну основу мелодії. Проаналізуйте ритмічну складову мелодії і спробуйте скласти для неї свій танець. Вибирайте для початку достатньо простий матеріал, який викликає певний емоційний відгук.
3
Займайтеся розвитком музичної пам'яті в групі, це значно збільшить ефективність занять. Обговоріть з товаришами, як можна драматизувати будь-якої музичний текст. Візьміть музику без слів, щоб вони не заважали з'ясуванню музичного сенсу. Прослухайте і проаналізуйте емоційну складову музики, розкажіть один одному, які образи вона викликає, придумайте і зіграйте власну невелику сценку- етюд.
4
Поставте зворотну задачу: придумайте драматичний етюд, невелику сценку і підберіть до нього музику.
5
Розвивайте емоційну пам'ять : візьміть в руки предмет, що нагадує раніше пережитої ситуації (сувенір, привезений з подорожі, черепашку з морського курорту). Згадайте зорову картину, запахи, тактильні відчуття, потім прийміть позу і зробіть руху, які ви робили під згадуємо ситуації.
6
Зберіть фонотеку з улюблених мелодій і пограйте з друзями в «Вгадай мелодію». Не забудьте запастися призами для переможців. Підбирайте по слуху мелодії на музичному інструменті (фортепіано, акордеон, клавіатура).