Як намалювати чорнильницю.

Чорнильниця - предмет для сучасної людини екзотичний. Навіть для людей старшого покоління вона давно стала лише спогадом дитинства. Але школу позаминулого і навіть частково минулого століття, пошту і навіть квартиру грамотного людини того часу без чорнильного приладу уявити собі неможливо. Чорнильниці були різних форм, але в основному - у вигляді усіченого конуса або баночки з вузькою верхньою частиною і кришкою.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - картинка із зображенням чорнильниці.
Інструкція
1
Подумайте, яку чорнильницю ви б хотіли намалювати. Для сценки з життя школи середини минулого століття найбільше підійде найпростіша, у вигляді усіченого конуса. А ось для афіші до Пушкінського вечора краще взяти щось більш вишукане. Але в будь-якому випадку її можна представити у вигляді декількох геометричних тіл. Внизу, як правило, знаходився короткий широкий циліндр, середня частина робилася у вигляді усіченого конуса, а верхня представляла собою знову-таки циліндр, але тонший і коротший першого.
2
Лист покладіть так, як вам зручніше. Натюрморт з чорнильницею можна буде доповнити гусячим пером або пір'яний ручкою, аркушем паперу. Визначте місце для чорнильниці і проведіть горизонтальну лінію, рівну ширині дна. Розділіть цю лінію навпіл і через середину проведіть вертикальну осьову.
3
Визначте співвідношення висоти і ширини всієї чорнильниці, а також її окремих частин. Розділіть відповідним чином осьову лінію. Співвідношення частин по висоті може бути довільним, але пам'ятайте, що нижній циліндр не повинен бути дуже високим. Їх завжди робили широкими і низькими. Чорнила не повинно було бути дуже багато, інакше вони густіли і приходили в непридатність. Зробіть загальну висоту приблизно рівною ширині дна або трохи менше. На нижній циліндр відведіть приблизно 1/3 і поставте крапку. Залишилася верхню частину поділіть на 4 частини, зверху відкладіть 1/4 і теж поставте крапку.
4
Через всі відмітки проведіть горизонтальні лінії, паралельні нижньої. Залишилося визначити тільки ширину верхньої частини усіченого конуса і верхнього же кільця. Перша дорівнює приблизно половині відстані від осьової до бічної стінки циліндра, другий зробіть трохи ширше.
5
Від решт нижньої лінії проведіть два відрізки, паралельних осьовий, до перетину з наступною горизонтальною лінією. Від цих точок перетину намалюйте косі лінії до точок, які відзначають кінці верхньої частини усіченого конуса. Зверху прірісуйте кільце, яке на площині здається тонкою смужкою. Збоку прірісуйте кришечку. Вона кріпиться на кульку, а сама виглядає як капелюшок. Для афіші або плаката такий чорнильниці буде достатньо.
6
Якщо ж ви малюєте натюрморт, необхідно чорнильниці додати об'єм. Нижню лінію зробіть не прямий, а опуклою. Уявіть собі, що перед вами лежить овал. Чим вище стоїть чорнильниця по відношенню до ваших очей, тим вже буде цей овал. Опукла його частина спрямована вниз. У вигляді овалу намалюйте і верхнє кільце. У серединці зробіть маленький овал. Форму можна передати і за допомогою більш світлих плям на корпусі чорнильниці. На нижньому циліндрі пляма буде являти собою неправильний овал, розташований вертикально. На усіченому конусі - овал з рваними краями, розташований похило, або ж неправильний трикутник.