Як ліпити з глини тварин.

З глини можна зробити найрізноманітніші іграшки - від будинків і машинок до фігурок тварин. Щоб виріб було схоже на справжнє, потрібно заздалегідь намалювати ескіз і розрахувати розміри деталей. У випадку з іграшковими тваринами ці розрахунки можна замінити фотографіями прототипів.
Інструкція
1
Знайдіть фотографії тварин, яких ви хочете виліпити. Вам знадобиться зображення персонажа в анфас і профіль. Роздрукуйте ці фотографії. Вони будуть служити вам підказкою під час роботи.
2
Виміряйте лінійкою і вирахувати пропорції всіх частин тіла тварини. Ці параметри потрібно дотримуватися в тому випадку, якщо ви хочете зробити реалістичну фігурку. У випадку з персонажами мультфільмів і стилізацією можна обійтися зразковими виставами про розміри тварини.
3
Підготуйте матеріал ліплення. Глину ретельно розімніть в руках, кілька разів енергійно киньте на стіл, щоб видалити з маси бульбашки повітря. Якщо пропустити цей етап роботи, іграшка може тріснути під час висихання. Відокремте невелику порцію глини , решту оберніть вологою тканиною і складіть в миску.
4
Фігурку можна складати з окремих частин або «витягувати» лапи, хвіст, голову з цілісного шматка. Другий варіант підходить для маленьких фігурок. Виліплюючи кожен елемент вашої маленької скульптури, звіряйтеся з фотографією і обчисленими розмірами. Якщо ви створюєте цілу тварину з окремих фрагментів, спочатку виліпити їх у вигляді геометричних фігур. Лапи і хвости можна зробити циліндрами, голову - кулею і т.д. Після цього пальцями і стеком уточніть обриси елементів.
5
Готові деталі з'єднайте. При цьому намагайтеся якомога акуратніше примазувати їх мокрими пальцями. У разі необхідності можна покласти на місце стику тонкий пласт глини , а потім замаскувати його межі. Після складання відновите форму зім'ятих деталей і за допомогою зубочистки накресліть дрібні деталі.
6
Готовий виріб залиште висихати в затіненому місці. Не ставте глину поряд з батареєю, під кондиціонером, на протязі - матеріал не повинен відчувати перепад температур. Через тиждень іграшку можна запекти.
7
В ідеалі глину потрібно запікати в муфельних печах. Можна пошукати такі в майстернях, можливо, за окрему плату там погодяться запекти партію виліплених тварин. У домашніх умовах використовуйте духову шафу. Поставте туди фігурку, залиште дверцята відчиненими. Поступово піднімайте температуру в духовці. За дві години вона повинна досягти 200 °. Потім глина повинна поступово охолонути. Після цього виріб можна дістати і розписати акриловими фарбами.