Як замінити лампочку на стелі. Як поміняти лампочку стелі.

Лампочки, як і більшість технічних пристосувань, мають властивість ламатися (перегоряти). Для заміни лампочки в різних видах стельових світильників слід дотримуватися основних правил техніки безпеки, так як робота з електрикою завжди несе потенційну небезпеку для здоров'я та життя.
Вам знадобиться
  • Лампочка тієї ж форми, потужності, розміру і висоти цоколя, що і несправна. Стілець або табурет.
Інструкція
1
Замінити лампочку на стелі досить просто. Насамперед відключіть надходження електричного струму в світильник, в якому вимагається поміняти лампочку . Для цього скористайтеся вимикачем світильника - переведіть його в положення «викл». В іншому випадку ви ризикуєте піддатися неприємним і часом трагічних наслідків від впливу відкритого електричного струму. Крім цього, заміна старої лампочки на нову в режимі надходження струму може привести до поломки другий. Зазвичай поломка відбувається з бракованими виробами.
2
Якщо необхідно змінити щойно перегоріла лампу, почекайте, поки вона охолоне, щоб не обпекти руки про розпечене скло її корпусу. Підготуйте нову лампочку , яка буде встановлена в вільний патрон. Якщо у вас немає підходящої робочої лампочки, візьміть перегорілі виріб і вирушайте за покупкою в магазин промтоварів - там ви зможете легко придбати новий товар, враховуючи необхідні параметри.
3
Встаньте на табурет, однією рукою плавно викрутити лампу проти годинникової стрілки не натискаючи на скляний корпус, іншою рукою обережно притримуючи патрон лампочки від зсуву. Це дозволить зберегти електропроводку в цілості й схоронності, а руки від порізів осколками скла. Якщо лампочка знаходиться в закритому плафоні, то попередньо зніміть плафон.
4
Укрутите робочу лампочку в патрон світильника за годинниковою стрілкою до упору. Чи не натискаючи на скляне тіло корпусу, інакше воно може тріснути. Якщо виріб неякісне, скляний корпус пошкоджується навіть від легкого зусилля.
5
Перевірте роботу нової лампочки, включивши надходження електричного струму. Для цього перемістіть положення вимикача в стан «вкл». Якщо в приміщенні і раніше темно, то, швидше за все, лампочка недостатньо вкручена або несправна.
Зверніть увагу
Слід враховувати, що лампи розжарювання можна замінювати будь-якими іншими лампами, наприклад, світлодіодними або галогеновими. Головне, щоб розміри нової лампочки і споживана потужність відповідали технічним параметрам світильника.
Корисна порада
Вибираючи лампочки в магазині, поцікавтеся у продавця, які пристрої найякісніші, а значить, і довговічні. Запитайте також, які постачальники користуються популярністю у покупців. Таким чином ви зможете заощадити гроші і час на заміну ламп.
Більшість автолюбителів рано чи пізно стикаються з необхідністю замінити лампу в фарі. Це досить нескладно, якщо дотримуватися простих інструкції.

Більшість сучасних моделей фар влаштовані так, що для заміни в них лампочки не потрібно демонтувати саму фару, а лише прибрати захисний ковпак з цоколя і зняти його разом з лампою. В сучасних фарах лампа складається з рассеивателя, відбивача і власне джерело світла - як правило, це лампа розжарювання. Рассеиватель може бути рухливим для зміни кута падіння світлового потоку.

У багатьох моделях автомобілів зміна освітлення відбувається за допомогою блоку електронного управління. В такому випадку необхідно спершу відключити фару від автомобільної енергосистеми, а потім вже здійснювати заміну лампи. Перевірте чистоту і загальний стан контактів перед тим, як замінити лампу. Слід мати на увазі, що заміна перегорілих ламп в покажчиках повороту і лампах заднього виду потребують повного демонтажу фари.

Заміну лампи слід почати з відкручування гвинтів кріплення освітлювального блоку. Тільки після цього ви зможете отримати доступ до механізму кріплення самої лампи. Освітлювальний прилад потрібно знімати обережно і плавно, щоб не пошкодити його фіксатори. Після того, як ви відкриєте доступ до гнізда лампи, можна починати акуратно відкручувати його, плавно повертаючи проти годинникової стрілки. Після цього ви зможете витягти його з корпусу автомобіля і замінити лампочку.

Деякі лампи кріпляться на спеціальних власниках. Які досить просто відігнути, щоб витягти лампу. Це дозволяє міняти лампочку в будь-яких умовах, навіть за відсутності відповідного інструменту.

Перед тим, як приступити до збірці фари, доцільно очистити простір навколо місця кріплення освітлювального блоку. Рекомендується видалити зайву вологу і бруд, можлива навіть обробка стиків герметиком, якщо виявлені місця локального проникнення вологи. Це може істотно продовжити термін служби фари. В іншому зборка фари проводиться аналогічно її демонтажу.

Як бачите, заміна лампи в автомобільній фарі - проста процедура, доступна навіть водієві без особливих навичок.