Як прати римські штори.

Одними з основних достоїнств римських штор вважаються їх компактні розміри, елегантний вигляд і практичність. Однак зважаючи на їх незвичайної форми каменем спотикання для багатьох стає питання щодо догляду за шторами такого типу та їх прання.
Інструкція
1
Насамперед, враховуйте, що прати можна тільки тканинні римські штори , а вироби з таких натуральних волокон як бамбук або джгут прати категорично заборонено - їх можна тільки чистити за допомогою м'якої щітки.
2
Коли штори зняті з карниза, перш ніж приступати до їх пранні, вам необхідно витягнути рейки, які прокладені між смужками тканини. Такі поперечини можуть бути металевими, дерев'яними або пластиковими, і призначені вони для того, щоб штори були жорсткіше і мали велику декоративність. Витягати такі рейки не складно: спеціальна стрічка або обробна облямівка (в яку вставлена кожна з таких вставок) з одного сторони не зустрічали.
3
Якщо ви хочете, щоб штори прослужили якомога довше - не стирайте їх занадто часто. А щоб очистити їх від пилу - періодично пилососьте їх, попередньо обернувши насадку пилососа щільною тканиною. Корисно також провітрювати штори - створюючи в приміщенні протяг. Крім того, по можливості періть штори вручну, так як від машинного прання вони можуть деформуватися. З цієї ж причини їх не можна прати в гарячій воді.
4
При ручному пранні замочіть виріб на годину в теплій воді з порошком, який повинен бути Ph - нейтральним. У ньому не повинні міститися будь-які відбілюючі речовини. Якщо ж вам необхідно видалити з тканини пляма - скористайтеся засобом для виведення плям на натуральній основі. Якщо ж ви будете прати штору в пральній машині - обов'язково встановлюйте режим дбайливого прання. При цьому по можливості помістіть штори в наволочку або в спеціальний тканинний мішечок.
5
Не залежно від обраного способу прання обов'язково кілька разів ретельно прополощіть штори . Це важливо тому, що якщо частинки миючого засобу залишаться у волокнах, то під впливом сонячних променів в тканини може виникнути хімічна реакція між цими частками і спеціальним складом, яким просочуються тканини, які використовуються при виготовленні римських штор. У такому випадку штора може бути зіпсована, так як просочення не тільки покращує властивості матеріалу, з якого вона виготовлена, але і захищає тканину від вигоряння і нагрівання під впливом сонячних променів.