Як вибрати краплі від нежиті.

Нежить (риніт), незважаючи на уявну простоту цього захворювання, насправді може являти собою серйозну проблему. Сутність полягає в порушенні процесів нормального кровообігу в слизовій оболонці носа і суміжних тканинах, що призводить до надлишкової набряклості, порушення нормальної продукції і відведення рідини клітинами слизової оболонки. В результаті цього порушується відтік вмісту з придаткових пазух носа, що провокує розвиток синуситів.
Інструкція
1
Лікування нежиті не повинно починатися без консультації лікаря - слід встановити причину захворювання, вид нежиті (інфекційний, алергічний, вазомоторний) і підбирати засоби, що впливають на неї і що мінімально впливають на організм в цілому.
2
Вибір конкретного засобу від нежиті в чому залежить від пацієнта - концентрація застосовуваних засобів залежить від віку хворого і стану його здоров'я в цілому.
3
Слід пам'ятати, що популярні судинозвужувальні краплі (препарати типу «нафтизин», «Санорину», «галазолина») мають досить коротким часом дії і надають токсичний вплив на серцево-судинну систему та організм. Крім того, до них розвивається звикання, і пацієнт не може обходитися без постійного прийому збільшуються доз подібних крапель в ніс - розвивається порочне коло. Такі краплі від нежиті категорично заборонено призначати і застосовувати дітям до досягнення віку одного року.
4
Перевагу при лікуванні риніту слід віддавати краплях на масляній основі - такі препарати не пересушують слизову оболонку, а до їх складу входять екстракти лікарських рослин, які надають лікувальний ефект при місцевому застосуванні.
5
У дитячій практиці перевагу слід віддавати краплях з антисептичною і легким прижигающим дією - «Протаргол», «Коралгол», але краще їх використовувати тільки за призначенням лікаря.
6
Найбільш безпечними краплями від нежиті вважаються краплі на основі водних відварів і настоїв лікарських трав - ромашки, календули, звіробою, шавлії, евкаліпта, але ці засоби діють дуже короткий час, і закопувати їх припадає 5-6 разів на добу.
7
Можна закапувати в ніс краплі та спреї, що виготовляються на основі морської води - «Аквамаріс», «Хьюмер». Ці препарати нормалізують склад назальной слизу і покращують стан слизової оболонки носа, основне їх перевага - можливість застосування навіть у новонароджених дітей і відсутність будь-якого токсичного впливу на організм.