Як обкласти залізну піч цеглою. можна-ли обкласти піч на цементний розчин.

Залізні і цегляні печі істотно відрізняються один від одного за своїми характеристиками. У кожної є свої переваги і недоліки. Обкладання металевої печі цеглиною в деякій мірі допомагає об'єднати їх гідності і зменшити недоліки. При правильному підході метал і цегла цілком можуть уживатися один з одним.
Вам знадобиться
  • - пічної керамічна цегла;
  • - азбестовий картон;
  • - глиняний або піщано-цементний розчин;
  • - інструмент муляра (кельму, кирочка, схил та ін.);
  • - металевий куточок.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до кладки, переконайтеся в тому, що підстава, на якому стоїть металева піч, витримає вагу обкладувальним цегл. При значних розмірах залізної печі він може досягати декількох сотень кілограмів. Підрахуйте приблизно кількість цегли, який знадобиться вам при кладці стін товщиною в півцеглини, і помножте його на вагу одного цегли (3,5 кг). Якщо є сумніви в тому, що підстава витримає цю вагу, встановіть під несучі балки підлоги в районі печі додаткові опори або влаштуйте окремий фундамент для цегляної кладки.
2
Розмітьте навколо металевої печі місце для цегляної кладки. При цьому виходите з умови, що відстань між піччю і внутрішніми поверхнями кладки повинно бути не менше 0,5 і не більше 10 см. При малих значеннях зазору стінки залізної печі будуть сильно нагріватися, і термін її служби зменшиться, при великих - цегляна кладка буде занадто повільно акумулювати тепло, що теж небажано. Якщо піч виконана з товстої або вогнетривкої сталі, зазор можна робити менше, якщо з тонкої вуглецевої - більше. У середньому приймають його рівним 3-5 см.
3
Прибийте на підлогу тонкий металевий лист таким чином, щоб він із запасом перекривав розмічене місце. Покладіть на нього в тих місцях, де буде цегляна кладка, лист азбестового картону.
4
Підготуйте глиняний розчин для кладки. Для перевірки його якості скачайте джгут з глини завтовшки 8-10 мм і скрутіть з нього колечко діаметром близько 5 см. Якщо колечко згорнулося без тріщин - ваш розчин дуже жирний, якщо розпалося на частини - занадто худий. При нормальному розчині колечко залишається цілим, але на ньому з'являються невеликі тріщини. Довести глину до норми можна, додавши в неї піску (при жирній глині) або видаливши його промиванням (при худої глині). Глиняний розчин можна замінити звичайним піщано-цементним із співвідношенням 1: 3.
5
Почніть кладку стін товщиною в півцеглини. Перший ряд зробіть суцільним, у другому в кожній стіні залиште по два вентиляційних отвори довжиною в півцеглини. Товщину шва витримуйте 3-5 мм, забезпечуйте перев'язку швів.
6
У районі дверцята печі оформите отвір. Його розміри повинні забезпечувати зручне обслуговування печі. На верх отвору укладіть два металевих куточка (зовні і зсередини стіни) для сприйняття навантаження від верхніх рядів.
7
При оформленні верху печі виходите з власних вимог. Якщо обкладається банна піч, до якої не пред'являється ніяких додаткових вимог крім чисто функціональних, кладку можна завершити на рівні кам'янки, залишивши відкритим зазор між кладкою і піччю, необхідний для вентиляції.
8
Якщо хочете надати печі завершеність і декоративність, оформіть верх кладки у вигляді плоскої поверхні або зводу. У цьому випадку залиште у верхній частині кладки з кожного боку вихідні вентиляційні отвори аналогічні тим, які робили знизу. Якщо обкладається банна піч, то необхідно також передбачити і прорізи для доступу до каменке. Найбільш зручним конструктивним рішенням в цьому випадку є суміщення цих отворів з вентиляційними.