Як відпарювати весільну сукню. Як відпарити весільне плаття в домашніх умовах.

Щойно куплене весільне плаття, витягнуте з упаковки, потрібно привести в порядок - розгладити тканину, позбутися злежалих складок, розправити оборки і рюші. Це можна зробити в салоні, де ви придбали наряд. Але іноді такої можливості немає. Як вчинити? Спробуйте отпарить плаття самостійно.
Вам знадобиться
  • - отпариватель;
  • - праска;
  • - марля;
  • - прасувальна дошка;
  • - плічки для одягу.
Інструкція
1
Вивчіть етикетку сукні - там має бути вказаний склад тканини. Найчастіше весільні наряди шиються з усіляких варіацій поліестеру. Він не належить до сильно мнущіеся матеріалами. Однак плаття , упаковане в коробку, напевно утворило злежалі складки, а оздоблення м'яла.
2
Приміряйте наряд. Якщо корсаж не вимагає прасування, краще не чіпайте його. Займіться спідницею - вона напевно зажадає обробки.
3
Якщо у вас є побутовий отпариватель, ви зможете дуже швидко привести плаття в порядок. Налийте воду в прилад, увімкніть його і повісьте наряд на плічка. Спочатку обробіть великі поверхні - буфи спідниці, підбори, волани. В останню чергу отпарьте рукава і обробку ліфа. Не забудьте і про нижніх спідницях - якщо вони зім'яті, плаття не буде достатньо пишним.
4
При відсутності отпарівателя вам може допомогти праска. Добре, якщо він має функцію вертикального відпарювання. Повісьте плаття на плічка і обробіть його паром праски, встановленого на режим «шовк». Якщо наряд зшитий із щільної тканини, яка імітує тафту або атлас, спробуйте більш високу температуру.
5
Якщо ваш праска не працює у вертикальному положенні, спробуйте акуратно відпрасувати плаття . Для роботи вам знадобиться помічник, який буде притримувати пишні спідниці, щоб свежевиглаженное полотно не мялось. Розкладіть прасувальну дошку і обробляйте тканину з вивороту. Особливо обережні будьте з обробкою - вишивкою стразами, паєтками або стеклярусом. Гладити плаття краще через 2-3 шари марлі - так ви не пошкодити і не забрудните матерію.
6
Сукня з об'ємною спідницею, прикрашеної підбираннями та буфами не завжди можливо розгладити. Спробуйте інший спосіб. Повісьте наряд на плічка, зміцните їх над ванною і пустіть гарячу воду, щільно закривши двері ванної кімнати. Гарячий пар наповнить приміщення і розпрямить злежалі складки і оборки.
7
Оброблене парою або праскою плаття не прибирайте в шафу. Повісьте його так, щоб широка спідниця повністю розправилася. Не надягайте наряд одразу ж після прасування - воно помнеться ще сильніше. Сукня має відпочити кілька годин, тоді воно збереже свою форму до кінця торжества.