Як прати батік.

Одяг та аксесуари, розписані текстильними фарбами (у стилі батик), не виходять з моди. Чудесні косинки, хустки, палантини з химерними візерунками актуальні в гардеробі сучасної жінки. Ексклюзивні речі підкреслюють неповторний стиль свого господаря, надають його вигляду незвичність. Однак будь-який виріб з часом втрачає колишню привабливість. Догляд за батиком зажадає від вас обережності - неправильна прання може зіпсувати яскраві фарби.
Вам знадобиться
  • - тепла вода;
  • - оцет;
  • - пилосос;
  • - рідкий миючий засіб;
  • - махровий рушник;
  • - праска.
Інструкція
1
Ніколи не періть батик в пральній машині, навіть в автоматичному режимі делікатного прання. Примхливе виріб ручної роботи і очищати потрібно вручну. Для початку малюнку на полотні необхідна суха чистка. Щоб видалити пил, гарненько струсіть виріб і обережно обробіть його пилососом без насадки на самій малої потужності. Пропилососьте лицьову, потім виворітну сторону батик а.
2
Не в якому разі не замочуйте забруднене батик , інакше яскравий візерунок сильно злиняє. Розведіть в теплій воді ковпачок нейтрального шампуню, рідкого мила або спеціального гелеобразного миючого засобу для делікатних кольорових тканин. Температура мильного розчину не повинна перевищувати 30-40 градусів.
3
Прати батик (одяг, штори, аксесуари) слід дуже обережно, м'якими рухами. Не варто сильно терти малюнок на полотні - просто обертайте забруднену річ у мильному розчині і обережно стискати і розтискати. Не затягуйте прання розписаної тканини.
4
Прополощіть виріб у великій кількості прохолодної води, 2-3 рази міняючи її. При останньому полосканні рекомендується додати у воду кілька крапель оцту - це закріпить і освіжить текстильні фарби.
5
Вичавіть випрану виріб за допомогою махрового рушника, щоб волокна ввібрали зайву вологу. Викручувати батик можна! Трохи підсушіть його на горизонтальній поверхні при кімнатної температури.
6
Погладьте вологий батик не дуже гарячою праскою (до 110 градусів). Робити це необхідно з виворітного боку, намагаючись сильно не натягувати тканину. Використовувати режим пара не варто.
7
Якщо вам знадобилося освіжити полотняну картину в стилі батик , попередньо звільніть її від металевої рами. Зображення в пластиковому багеті витягувати не обов'язково. Пропилососьте картину і обережно обмийте її холодною водою з невеликою кількістю оцту для освіження кольорової палітри.
8
Не лякайтеся, якщо при пранні батик а вода забарвитися - часто це неминуче. Якщо ви придбали якісний виріб і все зробили правильно, то візерункове полотно не зіпсується - використані тони лише стануть більш витриманими.
Зверніть увагу
Не можна прати батік з використанням відбілювача, плямовивідника і прального порошку з агресивними добавками. Вони безповоротно зіпсують текстильні фарби. Не тріть сухе барвисте полотно ганчірками, особливо вологими!