Як закрити батареї. Як вставляти пластикові вікна в квартирі.

Радіатори опалення не завжди виглядають естетично, але боротися з цим досить складно. Краще закрити так, щоб вони стали справжньою окрасою, родзинкою кімнати. Закриваючи батареї, не забувайте, що екран повинен забезпечувати хорошу циркуляцію повітря і не боятися високих температур.
Вам знадобиться
 • - екран;
 • - дерев'яні рейки або бруски;
 • - ножівка;
 • - саморізи, дюбель-цвяхи;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - молоток;
 • - решітка;
 • - фанера або ДСП;
 • - тонкі рейки, прути або стрічки;
 • - тканина;
 • - клей;
 • - липучка;
 • - меблевий степлер.
Інструкція
1
Найпростіший варіант - купіть екран для батарей в магазині. Якщо ваша кімната оформлена в стилі хай-тек, вибирайте металевий або пластиковий екран, а для обстановки в натуральних і екологічно чистих тонах краще підібрати дерев'яний. Зверніть увагу, що дерев'яні екрани з часом розсихаються і деформуються.
2
Якщо ви бажаєте заощадити, виготовте екран для радіатора самостійно. Для цього виміряйте висоту батареї від статі, а також її ширину, додайте до отриманих розмірами припуски, по кілька сантиметрів. Крім того, вам знадобиться знати відстань від стіни до решітки екрану, його також трохи збільште, щоб забезпечити циркуляцію повітря.
3
Потім візьміть бруски або дерев'яні рейки і зробіть дерев'яний каркас, прикрутіть його до стіни за допомогою саморізів або забийте дюбель-цвяхами. Якщо каркас сильно виступає в кімнату, краще зробіть його продовженням підвіконня, щоб конструкція виглядала органічно.
4
Закріпіть на передній частині каркаса решітку, причому ви також можете зробити її самі. Візьміть тонкі пластикові або дерев'яні рейки, можна навіть прути або тканинні стрічки і, закріплюючи кінець на одній стороні решітки, протягніть її через весь екран до іншого кінця під певним кутом. Коли все стрічки зліва направо (або зверху вниз) будуть натягнуті, почніть переплетення під кутом 90 ?. Не забудьте залишати отвори між стрічками, щоб тепле повітря від радіатора проходив в кімнату.
5
Зверху і з боків закрийте каркас фанерою або ДСП. Зверніть увагу, можна зробити і навпаки: решітку встановити зверху, а щільну стінку зробити попереду. Тоді ви зможете заклеїти її шпалерами або обкласти плиткою.
6
Якщо у вас після ремонту залишилися шматки тканини від оббивки меблів, штор і т.д, закрийте радіатори опалення з їх допомогою. Для цього обейте каркас матеріалом за допомогою меблевого степлера або клею. Врахуйте, іноді оббивку треба буде знімати, щоб випрати. Тому прибийте до каркаса не саме матеріал, а липучку, другу сторону при цьому пришити до тканини.
Батареї центрального опалення, безумовно, необхідна річ в будинку. Та ось біда, дуже вони некрасиві. Ні, є сучасні моделі, які не соромно і людям показати. Але в російському суворому кліматі найкращі і популярні - чавунні «гармошки». Саме вони мають найкращою тепловіддачею. Погодьтеся, зовнішній вигляд у них не дуже. Ось для таких батарей і придумані декоративні екрани. Вони і батарею закривають, і інтер'єр приміщення не псують, і тепловіддачі не перешкоджають.
Вам знадобиться
 • - дерев'яні рейки,
 • - полотно ротанга,
 • - епоксидний клей,
 • - меблевий степлер,
 • - алюмінієві смужки ,
 • - маленькі саморізи.
Інструкція
1
Декоративні екрани для батарей робляться з різних матеріалів, з дерева, пластика, гіпсокартону, металу. Спільним у них є лише наявність отворів для безперешкодного проникнення теплого повітря в приміщення.
2
Основним правилом для установки декоративного екрану є наявність вільного простору між підвіконням і екраном (8-10 см) і між екраном і підлогою (8-10см), що також необхідно для нормального прогрівання квартири. Декоративний екран можна зробити самому. Виміряйте передбачувані розміри екрану на вашу батарею .
3
Відміряйте і відпиляйте дерев'яні рейки 3х5 см за розмірами, кінці рейок виведіть на кут 45 градусів, склейте їх епоксидною смолою, закріпіть меблевим степлером.
4
З рейок 2х3 см зберіть каркас для натягування декоративного полотна. Скріпіть рейки епоксидкой і степлером.
5
Замочите полотно ротанга на кілька годин у теплій воді, щоб він став пластичним. Натягніть полотно на дерев'яний каркас, закріпіть його маленькими гвоздиками або меблевим степлером.
6
Після висихання каркаса прикрутіть його маленькими саморізами до рами з рейок. Екран готовий. Щоб повісити екран на батарею , можна скористатися найпростішим способом. Візьміть алюмінієві смужки шириною 1,5-2 см, просвердлите на одному їх кінці отвір по діаметру наявних у вас саморізів.
7
Загніть смуги з одного боку (з боку отвору) і прикріпіть їх до рами екрана саморізами на потрібній висоті. Потім просто повісьте раму на батарею . Можна також загнути смуги і з іншого кінця, тоді екран буде висіти міцніше. Такий спосіб дозволяє знімати декоративний екран з батареї в будь-який момент у міру необхідності, наприклад, для прибирання чи ремонту.