Як зберігати пелюстки троянд. Як зберегти пелюстки троянд свіжими на 2 тижні.

Свіжі пелюстки троянд в оформленні романтичного вечора і весілля символізують любов і красу. Ними традиційно обсипають молодят, прикрашають подружню спальню. Роза відрізняється не тільки декоративністю, але і цілющими і поживними властивостями - з її суцвіть варять варення, готують косметичні маски та лікувальні настоянки. Між розбором квітки на пелюстки та їх використанням може пройти час, і важливо правильно зберегти ароматична сировина.
Вам знадобиться
  • - сітчаста тара;
  • - холодильник або балкон;
  • - марля;
  • - папір або полотно.
Інструкція
1
Купуйте тільки свіжі пелюстки троянд , якщо хочете довго зберігати їх. З'ясуйте, які квіткові магазини пропонують добірне, однорідне сировину. Їх слід упакувати в спеціальну сітчасту тару, наприклад, в плетені кошики. При перенесенні ніжних троянд ових пелюсток важливо не тільки доставити їх в цілості, але і забезпечити циркуляцію повітря.
2
Зробіть замовлення великої кількості пелюсток заздалегідь, щоб постачальник зміг вчасно його приготувати. Залежалися, неоднорідні троянд ові пелюстки - погане прикрасу. Мляві суцвіття можуть просто не дочекатися свята. Якщо вам потрібно невелика кількість пелюсток для побачення або прикраси інтер'єру, бажано замовити і доставити їх день в день. Свіжий матеріал для оформлення весілля (а його знадобиться багато) рекомендується придбати за добу до урочистої дати.
3
Покладіть упаковку з ароматичним сировиною в прохолодне місце (наприклад, на балкон або в овочевий відсік холодильника). Так можна зберегти пелюстки троянд протягом доби в первозданному вигляді, не дозволивши їм передчасно всохнути. При кімнатній температурі вони протримаються і 10:00. Помічено, що червоні пелюстки троянд довше зберігаються, тому має сенс вибрати саме цю благородну забарвлення.
4
Зберігати троянд ові пелюстки можна і в висушеному вигляді. Це гарна сировина для приготування різних косметичних і медичних сумішей, а також ароматичних складів. Сушити зрізані троянд и можна цілком, підвісивши їх головками вниз. Оберніть суцвіття шаром чистої марлі - це гарантія того, що пелюстки збережуть свій ніжний аромат і не просочаться пилом.
5
Сушити троянд и можна і на аркушах паперу або щільному полотні, прикривши зверху марлею. Не забувайте періодично ворушити сировину. У приміщенні повинна зберігатися кімнатна температура, без різких коливань.
6
Через пару тижнів розберіть висушені квіти на окремі пелюстки і використовуйте їх за призначенням. Зберігати висушені пелюстки троянд слід в сухому безвітряному місці, подалі від прямих сонячних променів. Постарайтеся використовувати їх протягом року, інакше троянд и розгублять свою цілющу силу.
Зверніть увагу
Не рекомендується використовувати в косметичних і лікувальних цілях зів'ялі покупні квіти, тому що звичайно вони обробляються хімікатами. Кращий варіант в цьому випадку - це троянди з власної ділянки, або ж придбані у знайомого дачника.