Як зробити ортопедичний килимок.

Ортопедичний масажний килимок - дуже потрібна річ, яка повинна бути в кожному будинку. Адже регулярний масаж і вплив на важливі рефлекторні точки позитивно впливає на розвиток і функціонування всього організму. Це особливо зручно, якщо у вас немає ні коштів, ні часу регулярно відвідувати масажний кабінет. Але не завжди є можливість придбати якісний ортопедичний килимок. На щастя, його можна зробити самостійно, причому з мінімальними витратами часу, використовуючи підручні засоби.
Вам знадобиться
  • - тканина для основи килимка;
  • - камінчики;
  • - гудзики;
  • - пробки від пластикових пляшок.
Інструкція
1
Для початку виберіть основу під килимок . Тканина повинна бути достатньо щільною. Наприклад, можете взяти бязь і зшити її в два шари. Для створення ортопедичного килимок а підійде і карімат, туристична пінка, ковролін. Ви можете навіть використовувати старе і нікому не потрібне ковдра, яку вам все ще шкода викинути.
2
Тепер вам належить зробити поверхню килимок а горбистою. Тут можливості практично безмежні. Можете наклеїти на поверхню килимок а круглі гладкі камінці (навіть декоративні), а також гумові кульки, розрізані навпіл. Можете наклеїти на поверхню і кришки від пластикових пляшок. Ви самостійно можете вибрати частоту розташування горбків. До речі, ви можете наклеїти навіть горбки, зроблені з звичайного солоного тіста, яке потрібно сушити в духовці приблизно 5 - 6 годин.
3
Дуже красиво виглядають також і гладкі круглі гудзики, які потрібно нашити на поверхню килимок а. Можете також зв'язати звичайні стрічки у тугі вузли і нашити їх на основу килимок а.
4
Якщо ви хочете, щоб ваш килимок був покритий тканиною і зовні, то можете зробити кишені. Для цього прострочіть тканину паралельно, відступаючи приблизно на 2-3 сантиметри. В цьому випадку ви зможете діставати з кишень весь вміст і прати основу.
5
Якщо ви вже вирішили зробити кишені, то всередину ви можете покласти практично все, що є у вас в будинку: горох, зерна кукурудзи, гречану крупу, рис, манку. Використовуйте також бісер різних розмірів або ж великі намистини. В кожну кишеню можете покласти різні за текстурою речі - так масаж буде більш дієвим.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що час від часу ортопедичний килимок потрібно обов'язково прати. Подумайте про це ще до того, як займетеся його створенням. Вибирайте такі речі, які потім можна прати разом з основою, або ж зробіть ваш килимок так, щоб ви без зусиль могли вийняти з нього «начинку».