Як лікувати застуду у немовлят. застуда у новонароджених Як лікувати.

Застуда - це захворювання, яке викликає запалення слизових оболонок горла, носа. Основними симптомами є: підвищена температура, нежить, кашель і млявість. Маленькі діти особливо уразливі до різних інфекцій, але деякі батьки ставляться до респіраторних захворювань халатно, вважаючи їх чимось буденним. Як же лікувати застуду у немовлят?
Вам знадобиться
  • - відвар (овес, молоко, мед);
  • - носовий аспіратор та аерозолі від нежиті;
  • - жарознижуючі препарати;
  • - евкаліптова або миртове масло.
Інструкція
1
У тому випадку, якщо ви помітили, що у вашої дитини почали з'являтися перші симптоми захворювання, приготуйте відвар. Для цього візьміть жменю вівса, промийте під стічною водою, помістіть в глиняний горщик і залийте однією склянкою гарячого молока. Отриману суміш млоїте в духовці протягом двох-трьох годин при температурі 180-200оС. Якщо у новонародженого немає алергії на мед, можете додати чайну ложечку цього природного продукту. Процідіть відвар, після чого дайте малюку.
2
Якщо у вашого малюка утруднене дихання, якомога частіше прочищати носик від скупчення слизу. Використовуйте для цього носовий аспіратор чи маленьку клізму. Не забувайте зволожувати слизову, робіть це за допомогою аерозолю з фізіологічним або сольовим розчином.
3
Як можна частіше поїть малюка. Підтримуйте в кімнаті постійну оптимальну температуру. Поставте поруч з ліжечком дитини чашку з водою, додайте туди кілька крапель евкаліптової олії.
4
Для зниження температури тіла використовуйте жарознижуючі препарати. Якщо ж підвищення супроводжується ознобом, чи не вкривайте хворого теплою ковдрою, оскільки це призведе до ще більшого жару.
5
Використовуйте інгаляції з аромамаслами. Для цього в чашку з гарячою водою додайте кілька крапель ефірного масла, укрийте дитини рушником так, щоб він дихав випарами цього розчину протягом 7-10 хвилин. Повторюйте цю процедуру через кожні 2 години. Робити це потрібно до тих пір, поки хвороба не відступить. На ніч натріть груди крихти невеликою кількістю евкаліптової або миртового масла. Щоб приготувати суміш, змішайте 1 краплю ефірного масла з 2 столовими ложками прокипяченного охолодженого рослинного масла.
Зверніть увагу
При перших симптомах застуди звертайтеся за допомогою до фахівця!
Корисна порада
Не використовуйте в домашніх умовах вологі холодні простирадла і грілки з льодом, оскільки вони можуть спровокувати спазм судин шкіри. Ні в якому разі не розтирайте немовляти спиртом або оцтом, так ви можете спалити ніжну шкіру.