Як поливати квіти.

Успіх кімнатного квітництва залежить від багатьох складових: правильного вибору рослин, повітряно-теплових умов кімнат, достатності мінерального живлення. І, безумовно, грамотного поливу.
Інструкція
1
Воду можна уподібнити крові рослини. Саме вона, надходячи в рослинний організм через кореневу систему, розчиняє в собі мінеральні солі землі і живить растеніе.Жізнь кімнатної рослини має свої фази. Вода в кожній споживається по-різному. Період спокою - полив помірний, період посиленого росту - води больше.Правільний полив - здорові цвети.Полівая квіти, пам'ятайте: листя «дихають» і випаровують воду. Завдяки цьому рослини можуть понизити свою температуру в спекотні дні і вберегтися від перегріву. Але при критично спекотною температурі коренева система не справляється з заповненням споживання води, і навіть посилений полив не вирішить проблеми. У такій ситуації два виходи: притенение квітів від прямого впливу сонця і їх обприскування (вічнозелені рослини обприскують і взимку).
2
При покупці грунтової суміші зверніть увагу на рекомендації по її використанню - відсилання до видів і сортам квітів. Правильно підібрана суміш оптимально утримує воду і регулює відтік її надлишків, що вберігає від перезволоження. А ось ущільнити, пилуватий «стара» земля з поганим дренажем може мати сухий верхній шар і сирої - нижній. Буває і навпаки: волога утримується в верхній частині, але не проникає до дна горщика.
3
Потреба в поливі горщикових квітів визначте за такими ознаками-параметрам.1. Вага горщика: важкий - сира земля, полегшений - пересушенная.2. Колір землі: темна земля - з вологою, сірувата - значить пересохла.3. Сухість грунту на дотик: кінчик пальця сухий після занурення на 1 см - полив потрібен. • лишайники і невеликий зелений мох на поверхні земляний суміші - свідчення нестачі сонячного світла і систематичного надлишку вологи. • Якщо вологи в землі достатньо, при ударі клацанням стінки горщика видадуть глухий звук. Якщо суміш суха, звук буде дзвінким.
4
Уважно слідкуйте за стабільністю стану земляного кома. Різкий перехід від надлишкового поливу до його призупинення шкідливий для квітів: вони можуть скинути і листя, і бутони.Строго дозуйте полив відповідно до сезону року, часом доби, температурним режимом в кімнаті, допустимостью наявності води в піддоні. • Рясно поливайте рослини влітку, помірно і «бідно» - взимку. • Навесні, влітку поливайте квіти в будь половині дня, восени і взимку - вранці. • Влітку воду в піддоні, що залишилася після ранкової поливання, допустимо залишити, а восени і взимку слід зливати.
5
Візьміть на замітку: т.зв. соковиті кімнатні рослини (алое, кактуси та інші) влітку вимагають щоденного поливу, а восени і взимку - два-три рази на тиждень (по мірі висихання земляного кома) .Помніте: особливо чутливі квіти до правильності поливу в період закінчення росту та переходу до стану спокою - у вересні-жовтні. Надмірний полив в ці місяці може призвести навіть до загибелі рослин. В цей перехідний період (як правило, самий сирої для міських квартир - поки не підключено центральне опалення) поливати квіти потрібно навіть менше, ніж взимку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=dBWJ8cY_-2M
Зверніть увагу
У період росту і цвітіння кімнатні культури рекомендується поливати водою, яка буде тепліше навколишнього повітря. Деякі види квітів (глоксиния, цикламен) беруть воду «для пиття» з піддону. Кип'яченою водою квіти не поливають.
Корисна порада
Якщо ви пересушили кому землі в квітковому горщику, він відстане від його стінок, і вода при поливі зійде в піддон, що не змочивши земляну суміш. Просочити ком можна, зануривши горщик в посуд з водою на годину або два.Не забудьте про контроль за температурою води для поливу. Тропічні рослини і квіти з тендітною кореневою системою (орхідеї, кактуси, папороті) не переносять холодної води (можуть загнити коріння). Кімнатну температуру вода набуває, як правило, за добу.