Як збільшити самооцінку. Як стати життєрадісною дівчиною.

Закон природи говорить: виживають найсильніші. Життя сучасного суспільства будується за аналогічним принципом. Той, хто володіє високою самооцінкою, здатний самореалізуватися в будь-якій сфері. Зате людина, яка недостатньо вірить у свої сили, може залишитися за бортом, незважаючи на знання і талант.
Інструкція
1
Порівнюйте себе і ... себе в минулому. У кожної людини свій шлях, тому не варто рівнятися на інших людей. Інакше невдоволення собою, заздрість і низька оцінка власних здібностей стануть вашими постійними супутниками. А ось постійно озиратися назад і стежити за власним ростом - відмінний спосіб повірити в себе. Крім того, це сильний стимул продовжувати удосконалюватися і досягати нових висот.
2
Відмовтеся від «батога». Якщо ви схильні лаяти себе за будь-який промах, невдачі, поразки, а критичні висловлювання сторонніх людей боляче ранять ваше самолюбство, то вам навряд чи вдасться підняти рівень своєї самооцінки. Намагайтеся ігнорувати неконструктивні зауваження оточуючих, а на свої помилки дивитися досить поблажливо. При цьому не забувайте балувати себе «пряником» навіть за найменші перемоги.
3
Займіться самонавіюванням. Афірмації - позитивні твердження, які здатні змінити ваш погляд на власну особистість, підняти самооцінку . На думку психологів, такі твердження мають бути спрямовані на даний час, але не на майбутнє. У такому випадку результат не змусить себе чекати. Наприклад, «я - унікальна особистість», «люблю і ціную себе», «я гідний найкращого». Ці або інші фрази можна написати на аркуші паперу й повісити поряд з ліжком. Тоді ваш ранок буде починатися з позитивної ноти.
4
Записуйте свої досягнення. Не обов'язково отримувати престижну премію або підніматися на вищий щабель кар'єрних сходів, щоб відчути себе дійсно цікавим і відбувся людиною. Іноді дорога до великого успіху складається з незначних перемог. Позбулися шкідливої звички? Зуміли блискуче захистити проект? Обов'язково фіксуйте такі моменти не тільки в пам'яті, але й на папері. Подібний список буде надихати вас на нові звершення і вселяти віру в себе.
5
Будьте в тонусі. Постарайтеся викроїти хоча б пару годин на тиждень для занять спортом. Фізичні навантаження не тільки зроблять вашу фігуру привабливіше, м'язи міцніше, а рухи пластічнєє, але й підвищать впевненість у собі. Крім того, в міру інтенсивні тренування підуть на користь вашому здоров'ю.