Як змусити цвісти цимбідіум.

Цимбидиум - рід епіфітних орхідей, в природних умовах зустрічаються в субтропічних і тропічних районах Азії та Австралії. Основною проблемою, з якою стикаються квітникарі, бажаючі отримати квітуча рослина, є імітація поєднання освітленості і температури, при яких ця орхідея в природі закладає квітконоси.
Вам знадобиться
  • - добриво для орхідей;
  • - люмінесцентна лампа.
Інструкція
1
У домашніх умовах найчастіше вирощуються гібридні цимбідіуми, що не мають строго певного сезону цвітіння. Для того щоб здорове, добре розвинене рослина заклало цветонос, потрібно світловий день тривалістю близько дванадцяти годин і перепад між прохолодною нічний і денний температурою.
2
Для забезпечення перепаду температур рекомендуються різні способи. Можна винести орхідею на відкрите повітря після того, як зникне небезпека весняних заморозків. Нічна температура, требующаяся цій рослині, знаходиться в межах від десяти до п'ятнадцяти градусів, хоча деякі гібриди і види спокійно переносять короткочасне похолодання до нуля. Деякі квітникарі тримають цей вид орхідей на засклених балконах.
3
Переставляти рослина на відкрите повітря найкраще таким чином, щоб на орхідею падали тільки ранкові та вечірні промені сонця. Від яскравого полуденного освітлення цимбидиум притеняют.
4
Протягом усього літа Цимбідіуми буде потрібно рясний полив, хоча на час сильного дощу квітка найкраще прикрити плівкою, щоб уникнути перезволоження субстрату. Раз в тиждень рослину підгодовують добривом для орхідей.
5
Для додаткового охолодження і зволоження квітки слід обприскувати сама рослина і поверхня, на якій воно стоїть, прохолодною водою. Дуже холодну воду для обприскування краще не застосовувати, оскільки переохолодження коренів уповільнює всмоктування поживних речовин рослиною.
6
При скороченні світлового дня восени рослину слід підсвічувати люмінесцентною лампою таким чином, щоб тривалість світлого часу склала більше дванадцяти годин. Нерідко орхідеї скидають бутони через поєднання високих денних температур і короткого світлового дня.
7
Рослина, підготовляє до цвітіння восени або взимку, в умовах короткого світлового дня потребує нічний температурі в межах десяти-дванадцяти градусів. Днем орхідеї буде потрібно температура від п'ятнадцяти до вісімнадцяти градусів. Якщо є можливість, поставте квітку в приміщення з хорошою вентиляцією, це зменшить ризик грибкових захворювань.
8
Після появи квітконоса в горщик з орхідеєю рекомендують встановити бамбукову або пластикову опору, до якої можна буде підв'язувати цветонос. Це слід робити для того, щоб квіткова стрілка не нахилялася під власною вагою і не ушкоджувала квіти.