Як правильно виховати цуценя джек-рассел тер'єра.

Свою історію ця порода мисливських норних собак починає з 1795 року. Напевно перш ніж купувати цуценя джек-рассел тер'єра, ви вже ознайомилися з особливостями цієї породи і знаєте, що це тямущі, темпераментні і дуже активні собаки, тому нудьгувати вам точно не доведеться. Але при такій активності і темпераменті правильно виховати джек-рассел тер'єра дійсно необхідно, щоб забезпечити безпеку свого вихованця.
Інструкція
1
Як тільки цуценя з'явиться в домі, навіть якщо йому ще не буде і двох місяців, відразу починайте процес виховання і не дозволяйте йому того, що не можна буде робити дорослому собаці. Визначте йому місце для годування і відпочинку. Годуєте його в строго певні години і не тримайте миску, наповнену їжею, більше 15 хвилин. Якщо не з'їв - значить, не голодний. Відразу привчайте до виконання команд «Місце» і «До мене».
2
Встановіть свої правила і з першого дня неухильно вимагайте їх дотримання, інакше ваш кмітливий вихованець може встановити їх для вас. Чи не привчайте цуценя «кусочнічать» поруч з вашим столом, перевиховати потім такого жебрака буде значно важче. Займайтеся з ним і спілкуйтеся, в чому від цього залежить характер, інтелект і поведінку дорослого собаки. Чим більше часу ви будете разом, тим краще.
3
С Джек-Рассел тер'єром просто необхідно здійснювати тривалі прогулянки і грати в рухливі ігри. Але при цьому він обов'язково повинен бути завжди на повідку, якщо ви перебуваєте за межами двору чи іншій обгородженій території. Це мисливський пес і цілком може при нагоді втекти, побачивши кішку або птаха. Навіть випускаючи в обгороджений двір, не залишайте собаку без нагляду - норних псу нічого не варто зробити підкоп і благополучно втекти.
4
Не вчіть цуценя агресії і не дозволяйте, навіть у грі, кусати вас. Щоб йому було об що поточити ріжучі зуби, купіть йому іграшок і кісточок з жил. І приберіть подалі всі дроти, щоб на підлозі, де бігає щеня, їх не було. Це ж стосується ліків та хімікатів, оскільки порода відрізняється допитливістю.
5
Бити, навіть складеною газетою, рассел ов не можна. Цією кмітливі собаці буде цілком достатньо суворої інтонації. Якщо він сильно нашкодив, то покарати можна тільки відразу ж, як застали його на місці злочину. Для цього злегка струсіть його, взявши за шкурку в районі холки, як роблять мами-суки.