Як вибрати потужність блоку живлення. Як розрахувати потужність ноутбука.

Якщо ваш комп'ютер працює нестабільно, перезавантажується без видимих причин, можливо, проблема в слабкому блоці живлення. Вам необхідно підрахувати сумарну потужність всіх пристроїв системного блоку для правильного вибору БП.
Інструкція
1
З'ясувати, якого типу комплектуючі встановлені в комп'ютері, можна за допомогою програми CPU-Z. Скачайте і запустіть програму. У вкладках CPU, Memory, Mainboard і Graphics ви можете подивитися тип процесора, пам'яті, материнської плати і відеокарти. Якщо вам потрібен повний звіт про конфігурацію системного блоку , у вкладці About в розділі Tools натисніть кнопку Save Report. Вкажіть папку для збереження звіту.
2
Є й інші програми, які допоможуть вам визначити конфігурацію комп'ютера, наприклад, Everest. У лівій частині екрана клацанням миші розкрийте групу «Комп'ютер» і вибирайте зі списку пункт «Сумарна інформація». Для створення звіту зайдіть в меню «Звіт». Ви можете скористатися опцією «Майстер звітів» або відразу створити файл формату * .txt або * .html
3
В інтернеті чимало ресурсів, які допоможуть вам підрахувати сумарну споживану потужність вашого системного блоку , наприклад, Power Calculator http://www.coolermaster.outervision.com . Вибирайте тип пристрою зі списків, запропонованих програмою. Після введення даних натисніть кнопку Calculate в правому нижньому кутку. Програма видасть рекомендації по вибору потужності блоку харчування .
4
Є аналогічний російськомовний сайт від техпідтримки Asus: http://support.asus.com.tw/powersupplycalculator/pscalculator.aspx?slanguage=ru-ru. Значення підсумовуються автоматично, по мірі того, як ви вводите дані.
5
Ви можете підрахувати енергоспоживання системного блоку вручну. На сайтах виробників комплектуючих вказана споживана потужність. Знаючи конфігурацію комп'ютера, підсумуйте ці показники.
6
Однак треба мати на увазі, що розгін підвищує споживання електроенергії. Враховуйте також пікові навантаження. Наприклад, сучасні ігри з 3D-графікою і важкі графічні програми значно збільшують споживання потужності відкритий порівняно з споживанням в стані спокою - з 50 до 150 Вт. З урахуванням цього, до розрахункової потужності блоку харчування додайте 100 Вт в якості запасу міцності.