Як зробити собачу будку. розміри дорослої вівчарки.

Собака охороняє будинок і прилеглий до нього ділянку від небажаних гостей. Щоб пес відчував себе комфортно, живучи на вулиці, потрібно побудувати своєму улюбленцю затишну і зручну конуру.
Вам знадобиться
  • - хороші і товсті дерев'яні дошки;
  • - утеплювач.
Інструкція
1
Складіть план майбутньої споруди. Буда не повинна бути дуже маленькою, собаці буде тісно. Не варто робити і занадто просторе будову, велике приміщення важче утеплити. Краще розрахуйте розмір майбутньої буди, виходячи з параметрів собаки. Ширина лазу - ширина грудей пса плюс п'ять-вісім сантиметрів. Висота лазу - висота собаки в холці мінус п'ять сантиметрів. Ширина і довжина будки - довжина пса від носа до хвоста. Висота будки повинна бути дорівнює висоті собаки від голови до лап.
2
Для цуценя спроектуйте будову з урахуванням передбачуваних майбутніх розмірів вихованця. Якщо ви не знаєте, яким може вирости ваш щеня, складіть план будки для собаки великої породи. Краще, якщо житло пса буде просторим, ніж тісним.
3
Знайдіть відповідне місце для буди. Виберіть таку ділянку, з якого були б добре видно всі ваші володіння. Дуже добре, якщо потрібне місце буде знаходитися в південній частині, щоб псу не було холодно восени і взимку.
4
Приготуйте кілька дерев'яних брусків або цегли, саме на них і повинна розташовуватися будка. Ці бруски захистять дошки підлоги буди від вогкості і загнивання. Для самої буди знайдіть широкі і товсті дошки. Вони повинні бути рівними і сухими. Деревину ретельно обстругати і пройдіться по ній шкіркою, щоб у собаки не було скалок на подушечках лап. Прикрутите до брусків дошки для днища будки. Зверху постеліть спеціальний утеплювач, його товщина повинна бути не менше 50 міліметрів.
5
Тепер зробіть підлогу буди. Коли з нижньою частиною будки буде закінчено, вмонтуйте стіни житла. Самі стіни і стеля повинні мати ту ж конструкцію, що і підлога - подвійний настил, між дошками якого знаходиться товстий утеплювач. Для додаткового захисту від холоду можна обшити підлога, стіни і стеля фанерою або тканиною. Дах повинна кріпитися тільки до стелі, щоб при необхідності можна було зняти всю верхню частину буди.
6
Щоб дощова вода і сніг не скупчувалися на будці, спорудити односхилий або двосхилий дах. Її будівництво почніть з виготовлення фронтів. Запам'ятайте, дах повинен видаватися вперед на 20-30 сантиметрів, щоб вода не затікала в конуру . До фронтів прикрутите дошки або листи ондуліна. Всередину будки покладіть м'яку підстилку. «Двері» виготовте з теплої тканини. Залишилося тільки прикрасити оселю пса із зовнішнього боку.
Ви маєте свій заміський будинок або дачну ділянку, тоді саме час подбати про придбання собаки, яка буде охороняти ваше житло і двір від непрошених гостей. Але перш за все, виберіть місце, де буде жити пес. Для цього подбайте про будівництво буди, яка повинна бути споруджена з дотриманням деяких простих правил.
Вам знадобиться
  • - Вагонка,
  • - полова шпунтована дошка,
  • - брус,
  • - декоративні рейки,
  • - жолобник.
Інструкція
1
Розрахуйте габарити майбутньої будки, виходячи від розмірів пса і тих температурних умов, в яких і буде експлуатуватися буда. Запам'ятайте, що внутрішній простір будівлі буде дуже складно прогріти, якщо воно досить велике. Увійшовши в конуру , собака повинна мати можливість розвернутися і вільно влягтися. Для будівництва будиночка для собаки виберіть екологічно чисті і натуральні матеріали. Найкращий будматеріал для цього - дерева хвойних порід, краще просто не знайти.
2
Пол зробіть подвійним теплим. Для цього візьміть два бруска 40х40, вони повинні бути рівні за розмірами ширині будки. Прикріпіть на них статеву дошку і переверніть. По кутах встановіть і закріпіть чотири бруса, розмір яких повинен становити 100х100, довжиною рівній висоті буди. Залиште запас 45 міліметрів. Встановіть два бруска там, де надалі буде лаз (вхід).
3
Встановіть проміжні стійки, рівні висоті буди, надалі до них буде кріпитися дах. Тепер приступите в обшивці дерев'яною вагонкою, зовні каркаса. Для цього використовуйте оцинковані цвяхи з невеликими капелюшками. Приділіть особливу увагу вертикальності стійок.
4
Стеля повинен бути знімним. Це потрібно для того, щоб вам було зручно проводити прибирання буди, обробляючи спеціальними складами від паразитів. Для виготовлення теплого стелі використовуйте брус, розміром 40х40. Сколотите з бруса периметр і нашейте його на відповідний за розміром лист фанери.
5
Виготовлену конструкцію утеплите за допомогою мінеральної вати, пінопласту або пергаміну. Зверху на утеплення прикріпіть другий лист фанери. Для того щоб було зручно знімати дах, зробіть на ній невеликі ручки з двох сторін. Обробіть дерев'яну вагонку спеціальним складом, який охоронить її від загнивання і вогню.
6
Закріпіть до днища буди руберойд за допомогою степлера і прибийте до дна два бруса (100х50). Це зробить конуру більш теплою і забезпечить хорошу вентиляцію. По кутах і знизу будки прибийте жолобник. Зробіть обрамлення лазу і поріжок.
Корисна порада
собачої будки поставте на невеликий височини, щоб під час дощів вода не затікала в конуру.