Як уявити людину.

Якщо ви ділова людина і з обов'язку служби вам доводиться багато спілкуватися з новими людьми, то дуже корисним буде вивчити правила етикету, застосовувані при знайомстві і привітанні. На жаль, культура знайомства і вітання останнім часом поступово йде в небуття, тому тим більше має сенс постаратися її зберегти хоча б у колі своїх знайомих. Отже, нижче представлені рекомендації, які слід виконувати при зустрічі з новими людьми.
Інструкція
1
Якщо ви уявляєте одну людину компанії людей, то голосно назвіть його прізвище та ім'я. Людина, яку представили, в свою чергу, повинен трохи поклонитися одразу всім присутнім.
2
Якщо ви знайомите двох осіб, то самі уявіть їх один одному, неввічливим буде просто підвести один до одного і запропонувати познайомитися.
3
Якщо ви уявляєте один одному чоловіка і жінку, то зверніться до жінки з пропозицією представити їй вашого знайомого.
4
Якщо ви звертаєтеся до особі, яка має той чи інший державний або військовий чин, то звертайтеся до нього «пане» і за званням, без імені (наприклад, «пан міністр»).
5
Якщо ви уявляєте військовослужбовця, то називайте його військове звання.
6
Якщо ви знайомите двох людей, однакових за положенням і віком, то першим представляйте ту людину, яку ви краще знаєте.
7
Якщо ви хочете познайомитися з кимось в гостях або на прийомі, то краще знайдіть посередника, знайомого з вами обома, щоб він вас представив. Якщо такої людини знайти не виходить, то представтесь самі. Якщо хто-небудь починає представлятися вам, назвіть у відповідь своє прізвище.
8
Пам'ятайте, що при рукостисканні першим руку подає той, кому подаються. Пам'ятайте, що руку подавати потрібно в останній момент, так як йти з простягнутою рукою неввічливо і некрасиво.
9
Якщо вам представляють когось, то у відповідь скажіть: «Дуже приємно» або «Радий познайомитися». Та людина, яку вам представляють, не зобов'язаний вам відповідати.
10
Пам'ятайте, що молоді люди повинні представлятися першими, а потім вже старші. Чоловік першим повинен вітати жінку, люди, молодші за рангом і положенню, першими повинні вітати старших.
11
Пам'ятайте, що якщо жінка входить в кімнату, де вже зібралася компанія, вона повинна представитися першою, а чоловіки в цьому випадку повинні чекати, поки жінка підійде і привітає їх. А якщо жінка першою залишає компанію, то вона повинна попрощатися першою.
12
При знайомстві і привітанні завжди будьте доброзичливі, якщо хочете дотриматися міри прілічія.Больше вам приємних знайомств і зустрічей, і будьте взаємно ввічливі!