Як вивести плями з атласу. плями від парафіну атлас.

Атласна тканина привабливо виглядає і ідеально підходить для пошиття святкових нарядів. Якщо ви виявили на одязі пляму, постарайтеся видалити його якомога швидше. Крім усього іншого, не варто випускати з уваги, що атлас вимагає дбайливого прання.
Вам знадобиться
  • Картопляний крохмаль, паперові серветки, праска, скипидар, уайт-спірит, молоко, плямовивідник.
Інструкція
1
Видаліть жирні плями за допомогою адсорбентів - картопляного крохмалю, товченої крейди або тальку. Нанесіть засіб на забруднену ділянку тканини, накрийте паперовою серветкою або білою тканиною і покладіть вантаж. У такому положенні залиште на кілька годин. Перед пранням струсіть порошок щіткою.
2
Покладіть тканину на прасувальну дошку в розправленому стані. З виворітного і лицьової сторін забрудненого місця прикладіть промокальний папір або серветку. Потім пропрасуйте пляму від жиру. У міру очищення міняйте серветки. Потім виперіть атлас в пральній машині на дбайливому режимі з порошком для жирних плям.
3
Використовуйте скипидар для виведення слідів від губної помади і тонального крему. Змочіть ватяний диск в розчиннику і протріть пляму від країв до середини. Потім виперіть одяг як зазвичай. Якщо з першого разу не вдалося очистити тканину, повторіть процедуру спочатку.
4
Відчистите чорнильна пляма в такий спосіб. Налийте в таз тепле молоко і занурте забруднену ділянку тканини. Залиште на деякий час. У міру виведення плями міняйте рідину. Після прополощіть одяг у проточній воді і виперіть в теплому мильному розчині.
5
Протріть пляма від масляної фарби уайтрспіритом. Тільки перед використанням переконайтеся, що даний засіб не зашкодить матеріал. Для цього нанесіть пару крапель розчинника на шов одягу і почекайте 5-7 хвилин. Якщо за цей період часу з тканиною нічого поганого не сталося, продовжуйте чистку. Змочіть ватяний тампон в уайт-спірит і прикладіть до плями від фарби. Через деякий час видаліть забруднення. Прополощіть атлас в проточній воді і виперіть.
6
Промийте пляма від крові під струменем холодної води. Коли тканина очиститься, виперіть з високоактивним порошком. Застаріле кров'яний пляма попередньо заперіть з господарським милом або засобом для виведення плям.