Як вирощувати огірки взимку в теплицях. Як утеплити теплицю щоб вирощувати огірки взимку.

Більшість дачників вирощують на своїй присадибній ділянці таку овочеву культуру, як огірки, і це не становить великої праці. Проте їх можна отримувати не тільки влітку, а й взимку, у власній теплиці. Так як же правильно виростити огірки в зимовий період?
Інструкція
1
Для посадки огірків в теплицю підберіть найкращі сорти, які стійкі до різних хвороб і дадуть не гіркі плоди. Найпопулярніші сорти огірків, які вирощують в закритому грунті: «Зозуля», «Майский», «Кукарача» і «Квітневий». Також непогано зарекомендували себе «Маринаду» і «Клавдія».
2
Перш ніж приступити до вирощування огірків, слід знати декілька технологічних особливостей. Зверніть особливу увагу на освітленість теплиці, так як ця культура є світлолюбна, тому повинна розташовуватися на самому освітленому ділянці. Грунт підготуйте з осені, внесіть під перекопування компост або торф (по одному відру на квадратний метр).
3
У теплиці повинен підтримуватися постійний і оптимальний мікроклімат, створіть пристосування для підв'язки батогів. Для цього простягніть шпалера вздовж усього ряду під стелею, потім опустіть вниз шпагати, до яких в подальшому і будуть підв'язувати підрослі огіркові батоги.
4
Проводите висадку розсади в зимову теплицю на початку січня. При цьому розміщуйте по три рослини на один квадратний метр. Забезпечте почвогрунт оптимальною температурою, для цього потрібно підгрунтовий обігрів. В якості біопалива можуть служити деревна тирса, гній, соняшникова лушпиння або солома. Є й інші способи: лотки або стелажі, підняті над стелею, де грунт обігрівається за рахунок теплого повітря теплиці.
5
Температура в теплиці повинна складати 23 градуса вдень і 18 градусів вночі. Саме таку температуру передбачає правильна технологія вирощування тепличних огірків. Забезпечте огірки своєчасним і рясним поливом (беріть тільки теплу і відстояну воду) і доступом свіжого повітря (періодично провітрюйте теплицю, це вбереже рослини від шкідників і цвілі). За неправильний догляд і невчасний полив огірки вам відплатять гіркими плодами.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Sg7QHwfw9pI
Вирощування огірків в теплиці допомагає домогтися підвищеної врожайності. Якщо правильно ростити огірки в теплиці, вони дадуть на 30-40% плодів більше, ніж у відкритому грунті.
Інструкція
1
Першим ділом підготуйте грунт для огірків. Це треба зробити восени. Обеззаразьте землю в теплиці і внесіть добрива. На один квадратний метр потрібно 20 кг перегною. Він не тільки живить землю, а й покращує її структуру. Добрива додаються з урахуванням родючості грунту, але зазвичай потрібен азот, фосфор, калій і магній.
2
Навесні зробіть в теплиці правильні грядки. Вони повинні бути високими, в крайньому випадку середньої висоти, але не низькими. Це забезпечить хороший дренаж і зробить огіркові кущі більш здоровими і міцними. Грядки можна окантувати бортиками, щоб в них завжди було достатньо землі. Землю потрібно підтримувати в пухкому стані.
3
В кінці березня можна починати висаджувати розсаду огірків в теплицю. Рослини треба садити з щільністю не більше 4 на квадратний метр. Схема така - 1,0-1,2 х 0,30-0,35 см. Після висадки огірків їх треба полити і поливати далі кожен день. Найкраще це робити кілька разів на день невеликими порціями. Допоможе система крапельного поливу, яка продається в спеціалізованих магазинах. Формувати огірки треба в одне стебло і підвішувати їх до стелі теплиці або спеціальним кілочків і планок. Коли огірки зацвітуть, полив треба збільшити і поєднати з підгодівлею. У воді для поливу слід розчиняти мінеральні добрива.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=UROkNtItbEs
Корисна порада
Збирати плоди слід щодня, коли вони досягнуть приблизно 10 см в довжину. Інакше рослина буде виснажуватися.