Як домогтися лояльності клієнта.

Для забезпечення стабільного доходу необхідно не тільки постійно залучати нових клієнтів, а й утримувати вже наявних. Існує ряд рекомендацій, яких необхідно дотримуватися для підвищення лояльності клієнтів незалежно від сфери вашої діяльності.
Інструкція
1
Ключовим фактором, який завжди надавав, надає і надаватиме вирішальне значення на ступінь лояльності клієнта, є рівень обслуговування. Це не тільки стандартна техніка продажів з виявлення потреб і підбору варіанту, це ще й людське ставлення. Клієнт хоче відчувати, що про нього піклуються, що в пріоритеті знаходяться саме його інтереси, а не план продажів. Зробіть чемне і привітне спілкування основним правилом у спілкуванні з клієнтом для всього персоналу.
2
Обов'язково введіть в ужиток карти постійного покупця, а також карти з накопичувальною системою знижок. Як варіант, ви також можете розглянути можливість надання знижок за покупку великого обсягу продукції, а також за залучення нових клієнтів - список можливих переваг, які отримують постійні клієнти саме у вас, можна розширювати до нескінченності. Головне - дати зрозуміти клієнтові, що йому вигідно працювати з вами, тому як за рахунок цього він не тільки отримує якісний сервіс, але і ряд бонусів.
3
Регулярно нагадуйте клієнту про себе. Розсилка стандартних рекламних буклетів і каталогів рідко має великий успіх - занадто багато компаній користуються цією можливістю. Набагато краще буде такий варіант, як особистий лист, відправлений з метою отримання інформації про те, які послуги клієнт хотів би бачити, які товари його цікавлять і що він хотів би змінити в чинній системі обслуговування. Безсумнівно, всі листи будуть складатися по одному зразку, тому бажано час від часу міняти дизайн і текст. Це допоможе зберегти у клієнта відчуття власної значущості для вас.
4
Якщо ваш бізнес пов'язаний з продажем техніки, важливим буде при продажу товару надавати клієнту візитну картку з контактами технічної підтримки. Ваш покупець буде чувстствовать, що про нього піклуються, а не просто прагнуть продати товар. Взагалі, практика надання візитних карток добре працює навіть якщо людина не купує нічого, тому як не збирався робити це тут і зараз. У цьому випадку, коли він збереться зробити покупку, він швидше прийде до вас або подзвонить. Не забудьте згадати про можливості довідки по його товару за допомогою телефону, зазначеного в контактах на візитці - цим ви заощадите час клієнта і зайвий раз надасте можливість відчути турботу про його інтереси.