Як затребувати приватний борг.

Боргові зобов'язання регулюються статтею № 807 ГК РФ. Відповідно до статей № 17 і № 18 ГК РФ будь-який дієздатний громадянин зобов'язаний виконувати обов'язки за взяті на себе боргові зобов'язання незалежно від того, в якій формі вони укладалися.
Вам знадобиться
  • - заява до суду;
  • - розписка і ксерокопія;
  • - ваш паспорт;
  • - документальні підтвердження видачі боргу (якщо немає розписки).
Інструкція
1
Ви можете повернути борг, виданий приватній особі, навіть якщо не оформляли боргову розписку, але маєте вагомі докази того, що грошові кошти були передані. Якщо ви зайняли грошові кошти або дали в користування інші цінності і оформили письмову розписку, то повернути борг буде набагато простіше.
2
Перш, ніж робити юридичні методи щодо повернення боргу, домовтеся з боржником про зустріч і спробуйте домовитися про повернення боргу. Цілком можливо, що людина могла забути про взяті на себе зобов'язання або у нього виникли тимчасові матеріальні труднощі і він не проти того, щоб повернути вам все в повному обсязі, але у зв'язку з скрутним матеріальним становищем йому потрібен додатковий час. Якщо ви змогли прийти до взаємної згоди про більш пізніх термінах повернення, то складіть нову розписку при свідках і вкажіть нові терміни.
3
Якщо ви не склали нову розписку, то пам'ятайте, що терміни позовної давності по зажаданню будь-якого виду боргу становлять три роки з моменту видачі грошових коштів чи інших матеріальних цінностей. З моменту складання нової боргової розписки із зміненими датами повернення ви будете впевнені в тому, що боржник дійсно планує виконати взяті на себе боргові зобов'язання, а не просто відтягує час.
4
Якщо всі терміни вичерпані, а переговори не привели до позитивного успіху, зверніться із заявою в суд, пред'явіть оригінал і ксерокопію боргової розписки, запросіть свідків для дачі показань.
5
Якщо у вас немає боргової розписки, то розмова про повернення боргу запишіть на диктофон. Будь-яка розсудлива людина передає грошові кошти чи інші матеріальні цінності при свідках, тому показання свідків в суді також враховуються.
6
На підставі постанови суду ви отримаєте свій борг в примусовому порядку.
Корисна порада
Не забувайте, що всі інші методи примусового стягнення боргу протизаконні. Не звертайтесь в колекторські агентства і приватні служби, що рекламують послуги з повернення боргу. Тим більше не застосовуйте загрози і інші методи. Дійте, дотримуючись законів РФ.