Як скроїти автомобільні чохли. Як зробити чохли на сидіння машину своїми руками.

Сидіння автомобіля від постійного використання починають протиратися і втрачати привабливість. Тому слід надягати чохли. Якщо ви не хочете купувати готові чохли або вони вас не влаштовують, то ви можете самостійно скроїти їх по своєму смаку.
Вам знадобиться
 • - матеріал;
 • - калька;
 • - креслярські приналежності;
 • - ножиці;
 • - голки;
 • - нитки.
Інструкція
1
Виберіть матеріал, з якого ви хочете виготовити чохли . Тут все залежить від вашого бажання і фінансових можливостей. Не варто забувати і про практичність. Не треба купувати занадто світлий матеріал. Світлі чохли дуже швидко брудняться і вимагають прання частіше, ніж темні. Самий бюджетний варіант - велюрові чохли . Якщо ви хочете додати інтер'єру вашого автомобілю солідності, то виготовте їх з автомобільної шкіри.
2
Виготовте викрійку. Для цього візьміть кальку, на неї нанесіть всі розміри, зняті з сидінь. Не забувайте і про усадки, яку можуть дати чохли після прання. Продумайте способи з'єднання частин чохлів. Якщо у вас є старі чохли , то потрібно розпороти їх і по ним виготовити викрійку для нових.
3
На тильну сторону матеріалу нанесіть викрійку. Перевірте правильність нанесення. Акуратно виріжте по намічених лініях. Будьте дуже уважні - це дозволить уникнути марної псування матеріалу.
4
Почніть зшивати деталі між собою. Уперше зшивайте наміткою, зробіть примірку. Якщо чохол відмінно сидить, то можна зшивати кінцевим швом. В процесі кілька разів перевіряйте правильність швів. Акуратно витягніть нитку намітки. Подбайте про наявність кріплень на чохлі. Можна вшити блискавку, яка буде застібатися з тильного боку сидіння. Також можна використовувати гудзики або липучки. На задній стороні пришийте кишеньку, в якому зберігатиметься всяка дрібниця.
5
Сшейте за цією ж схемою решта чохли і одягніть їх на сидіння. Якщо у вас мало досвіду в кроєння та шиття або просто немає часу, то зверніться до найближчого ательє. Там для вас можуть розробити унікальний дизайн чохлів. Тобто ви зможете детально обговорити всі найдрібніші деталі, висловити свої побажання та отримати докладну консультацію фахівця.
Корисна порада
Приступайте до самостійного виготовлення чохлів тільки в тому випадку, якщо ви впевнені в своїх силах. Ретельно перевіряйте викрійку перед вирізанням заготовок. Це дозволить заощадити матеріал.
З часом обшивка автомобільного салону починає втрачати свій первинний вигляд. Відбувається це через безперервної експлуатації. Автомобільні чохли допоможуть вам зберегти салон вашої машини в ідеальному стані. Виготовлення таких аксесуарів може коштувати недешево, тому доцільно самостійно зайнятися крою та виготовленням.
Вам знадобиться
 • - матеріал;
 • - калька;
 • - креслярські приналежності;
 • - маркери;
 • - швейна машинка;
 • - нитки.
Інструкція
1
Зніміть мірки з передніх сидінь і заднього дивана автомобіля. Виготовте креслення або ескіз, на якому детально відобразите всі особливості рельєфу і вкажіть розміри кожного виступу.
2
Якщо у вас є старі чохли, викрійку можна зробити по ним. Відвідайте форум, присвячений вашої моделі авто. Там ви зможете знайти корисні поради по пошиву чохлів.
3
Перевірте кілька разів правильність зробленого креслення. Чим менше помилок ви зробите, тим більше заощадите матеріалу.
4
Виберіть матеріал, з якого будуть виготовлені ваші чохли. Він повинен бути не тільки красивим, але і практичним. Якщо вибрати світлий матеріал, то він буде занадто швидко бруднитися. Найкраще для виготовлення використовувати автомобільну шкіру або велюр. Такі матеріали відмінно витримую багаторазову дію зовнішніх чинників.
5
На тильну сторону матеріалу нанесіть розмітку. Перевірте її правильність і обведіть червоним маркером або олівцем ті лінії, за якими потрібно буде робити надрізи.
6
Виріжте заготовку. Зробіть першу примірку. Якщо вад немає, то зшийте матеріал наметочним швом. Після цього необхідно прошити заготовку фінальним швом на машинці.
7
Все краю чохлів потрібно підшити, загнув один-два сантиметри матеріалу. На тильній стороні можна розташувати кишеньки для будь-яких речей.
8
Окремо зробіть чохли для підголівників. Вони повинні збігатися по дизайну з основними чохлами. Із залишків матеріалу виготовте подушечки, які можна буде покласти на задній диван автомобіля.