Як шліфувати каміння.

Природний камінь потребує багатоступеневої обробці. Його розрізають і надають потрібну форму шляхом тесанням. Деякі камені мають потребу і в подальшій обробці, це залежить від того, що з нього будуть робити. Шліфування та полірування довершать роботу над мінералами.
Вам знадобиться
  • - скребки;
  • - кварцовий пісок;
  • - поліруючий порошок;
  • - шліфуючі круги;
  • - спеціальний засіб для догляду за кам'яною поверхнею.
Інструкція
1
Камінь шліфуйте шляхом вигладжування обтесаними поверхні. Ця робота повинна прибрати сліди, які залишили інструменти при обтісування. М'яку породу - туфи, свежевиломанние пісковики шліфуйте залізними або сталевими скребками або терками, які вставляються в спеціальну дерев'яну оправу. Тверді породи обробляйте твердими же камінням, так само вставленими в оправки.
2
Підсипати невеликий кварцовий пісок і підливайте воду, щоб не допустити нагрівання каменю та освіти пилу, яка не додасть вам здоров'я, якщо вдихати її. Зараз шліфувальні бруски роблять і з наждака, і з карборунда. Починайте роботу більш грубим крупним шліфуючим матеріалом, а закінчуйте більш дрібнозернистим і ніжним.
3
Увігнуті і опуклі поверхні природного каменю обробляйте бруском, які мають відповідний профіль. Подальша обробка потрібна тільки щільному каменю, з малою кількістю пір. Велика частина пісковиків, туфи, грубих вапняків не можуть бути відполірованими, тому залишаються матовими.
4
Далі працюйте з чавунним або залізним праскою, обертовим чавунним диском. Потім міняйте цей інструмент на дерев'яний круг, обклеєний повстю, лубом, фланеллю, шкірою. Полирующий порошок при цьому використовується різний - наждак, пемза, інфузорна земля.
5
Зробіть мастику, яка вам знадобиться для подальшої роботи. Вона складається з гарпиус або стеарину, скипидару, барвника відтінку вашого каменю. Поверхня підігрійте вугіллям, насипте мастику і проведіть гарячою праскою, видаліть надлишок замазки.
6
Як шліфувати strongкамні/strong "rel="gallery-step-images "> подряпати і несвіжу поверхню натурального каменю можна оновити за допомогою шліфовки спеціальними засобами. Очистіть стільницю від бруду і жирних плям - нанесіть не надто їдкий детергент на серветку і протріть потрібне місце. Засіб придбайте саме для того виду каменю, який треба шліфувати. Вивчіть інструкцію по застосуванню, так як методика може бути різною.
7
Розбризкайте засіб і втирайте його м'якою сухою ганчіркою. Видаліть надлишки і відполіруйте поверхню.
Полірування - це заключний процес в обробці каменю, в результаті якого його поверхня набуває дзеркальний блиск, виявляється малюнок, колір і структура породи. Як правило, камінь полірують спеціальними приладами і в кілька етапів.
Інструкція
1
Перш ніж відполірувати камінь , треба виконати його шліфування, щоб прибрати всі сліди після різання каменю. Шліфування можна розділити на три операції: обдирання (груба шліфовка), шліфування і доведення - лощіння. Якщо у вас немає верстата для обробки каменів, зробіть шліфовку на склі.
2
Для цього візьміть скло (товщиною 6-10 мм), на нього насипте абразивний порошок, змочіть його водою і зробіть шліфовку круговими рухами. Також для шліфування ви можете використовувати дрібнозернисту наждачний папір. Якщо будете шліфувати камінь на верстаті, то використовуйте коло з чавуну, свинцю або міді. Простежте, щоб поверхня цих кіл була рівною і гладкою.
3
Щоб зробити полірування на верстаті, зніміть планшайбу, потім захисний (пластмасовий) корпус і ретельно з милом і щіткою вимийте їх. Очищені деталі встановіть знову на місце, полірувальний круг закріпіть, насипте на круг щіпку порошку, змочіть водою порошок і розітріть його по колу. В якості полірувальних порошків можете використовувати алюміній, цинк, оксид хрому, алмазну пил. Увімкніть мотор і відполіруйте камінь . Але для полірування каменю на верстаті ви можете використовувати фетр, повсть або сукно. Зробіть з цих матеріалів круги товщиною 10-20 мм і наклейте їх на чавунну планшайбу шелаком, сургучем, сумішшю сургуча з каніфоллю або гудроном, але прокладете між металом і полірованим матеріалом листову гуму. Перед поліруванням фетрові, повстяні, суконні круги злегка зволожите. Під час шліфування або полірування, камінь підносите і притискайте обережно, рух руки має бути спрямоване проти обертання круга.
4
Якщо вам треба відполірувати тверді камені, такі як граніт, яшма, використовуйте круги, зроблені з деревини вільхи, осики, тополі або бука. Але стежте, щоб вони оберталися зі швидкістю 200 оборотів в хвилину, так як при низькій швидкості полірування виходить кращої якості. Камені одного і того ж виду володіють різною полірувальної здатністю. Для кожного каменю необхідно підбирати індивідуальне кількість і поєднання порошків, швидкість обертання диска, силу тиску.
5
Щоб перевірити якість полірування каменю, відполіровану поверхню протріть чистою ганчіркою, встаньте біля включеної електричної лампи і спробуйте на поверхні каменя знайти відображення волоска палаючої лампи. Якщо відображення видно - значить поліровка пройшла успешно.Еслі у вас немає полірувальних інструментів, то полірування каменю замініть лакуванням з використання безбарвного лаку.