Як гарантувати картон. Як заґрунтувати картон клеєм ПВА.

Якість ґрунту має істотне значення для живопису: міцний і еластичний, він дозволяє художнику не тільки із задоволенням працювати, але і зберігає його твір на довгі роки. Щоб добре заґрунтувати картон, важливо враховувати його властивості та специфіку грунту.
Вам знадобиться
  • - картон;
  • - столярний клей;
  • - масляні білила/крейда;
  • - наждачний папір;
  • - клей ПВА;
  • - щетина флейц/жорстка щітка.
Інструкція
1
Підберіть для своїх робіт відповідний картон . Для подальшого ґрунтування важливо підібрати такий спосіб, при якому буде враховано якість матеріалу. Воно безпосередньо залежить від складових, з яких зроблений картон . Наприклад, ганчір'яний картон сірого кольору має гарну еластичністю і щільністю, тоді як деревне зазвичай буває білого або жовтуватого кольору, причому він досить ломок. Врахуйте, що під впливом сонячного світла сірий картон вицвітає, а білий жовтіє. Тому при грунтування вживають білила і крейда. Зазвичай художники вибирають кращі сорти тропічного або деревного картон а товщиною приблизно в 3-5 мм. Він не гниє і не тріскається.
2
Обов'язково забезпечте відповідну якість грунту. Грунт - це перший шар покриття, що наноситься на матеріал, призначений для живопису, і розташовується безпосередньо під шаром фарби. Міцний і еластичний, він закриває пори картон а, надає однорідну щільність і злегка шорстку поверхню, що, в свою чергу, забезпечує оптимальне зчеплення з барвистим шаром картини. Так вона краще збережеться, буде стійка до впливу навколишнього середовища.
3
Щоб заґрунтувати листи тонкого деревного картон а, скористайтеся столярним клеєм. Багато художників гарантують картон самостійно, використовуючи ті типи грунту, які застосовують на полотні. Наприклад, просочіть картон вареним маслом (оліфою) і дайте листу просохнути 2-3 тижні. Потім покрийте в один або два шари олійними білилами і добре просушіть. Злегка відшліфуйте поверхню наждачним папером. Оброблений таким чином картон не жолобиться, на ньому приємно працювати, фарби лягають рівно і не вицвітають з часом.
4
Спробуйте заґрунтувати картон емульсією ПВА, яку слід приготувати з клею і води в пропорції 1:10 або 1:15. Проклейте лицьову поверхню картон а один або два рази, просушіть, а потім заґрунтуйте. Маса для грунтування включає в себе один вагову частину ПВА, 2 - 4 вагових частини води, 3/4 вагової частини сухих цинкових білил і 3/4 вагової частини крейди. Нанесіть її на картон один раз рівним шаром, користуючись щетиною флейцем або жорсткою щіткою. Грунту дайте добре просохнути 1-2 дні. Потім покрийте вашу картон ву основу другим шаром, для приготування якого вам знадобиться: 1 вагова частина желатину; 15-17 вагових частин води; 0,4 ваговій частини ПВА; 2 вагові частини сухих цинкових білил; 2 вагові частини крейди. А також необхідно придбати антисептик - пентахлорфенолят натрію, який складає в суміші 0,01 вагової частини. Таку масу готують і при грунтовці полотна.
5
Щоб картон не жолобиться, грунтуйте його з двох сторін. Зворотний бік часто покривають тонким шаром натурального бджолиного воску, який попередньо розчиняють у скипидарі при температурі 40-50оС. Такий воскової розчин наносять флейцем. Можна гарантувати і водним розчином клею ПВА у співвідношенні 1:10.