Як орієнтуватися по полярній зірці.

Любителям активного відпочинку не обійтися без навичок орієнтування на місцевості. При відсутності карти і компаса неоціненну допомогу може принести знання способу орієнтування по Полярній зірці.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що правильне орієнтування на місцевості означає точне визначення напрямків сторін світу і свого місцезнаходження. Для цього зазвичай спочатку знаходять напрям на північ і південь. Маючи карту або компас, зробити це неважко. Але за відсутності цих коштів кращим способом є орієнтування по Полярної зірці .
2
Подивіться на її яскраве світло - найдавніший астрономічний орієнтир. Розташована максимально близько до Північного полюсу, вона вказує на Північ з невеликою похибкою, якою при орієнтуванні можна знехтувати. Полярна зірка присутня на небосхилі завжди, незалежно від пори року і доби. Її можна спостерігати, перебуваючи в будь-якій точці Північної півкулі. Цікаво, що випромінювання Полярної зірки робить сильний позитивний вплив на планету. Приблизно в 2102 вона перебуватиме прямо над віссю Землі.
3
Щоб знайти Полярну зірку, відшукайте або сузір'я Малої Ведмедиці, або сузір'я Великої Ведмедиці. Вони знаходяться поруч, і відповідним чином відрізняються розмірами. Полярна зірка є останньою і найяскравішою зіркою хвоста Малої ведмедиці. Але часто на небі визначають великий ківш із семи досить яскравих зірок, а потім, виділяючи зором дві крайні праві зірки ковша, подумки проводять лінію приблизно раз в п'ять довша прямо до Полярної зірки. Дивлячись на неї, ви будете рухатися точно в північному напрямку. Позаду вас залишиться південь, праворуч - схід, і відповідно, ліворуч - захід.
4
Врахуйте, що цей спосіб орієнтування на місцевості не універсальний. Його не використовують, перебуваючи на високих північних широтах, т.к. Полярна зірка розташовується дуже високо; а також в Південній півкулі, в тропіках це весняне сузір'я.
5
Враховуйте сезонні зміни положення Великої Ведмедиці по відношенню до горизонту і протягом року, і протягом доби. Восени, перебуваючи в середній смузі, для знаходження Полярної зірки краще користуватися сузір'ям Кассіопеї. Воно віддалене від Полярної зірки приблизно на ту ж відстань, що і Велика Ведмедиця. Складається з п'яти яскравих зірок сузір'я нагадує розгонисту букву «М» на помірних широтах. Якщо ви подумки проведете перпендикулярну пряму із середньої нижньої зірки по відношенню до середини літери «М», то ви побачите Полярну зірку.