Як переробити стілець.

М'яка оббивка у стільців з часом може прийти в непридатність. Дерев'яні частини також вимагають деякого ремонту. Оновити сидіння і каркас можна своїми силами. Якщо у вас в приміщенні кілька стільців від різних наборів, то, оббивши їх однаковою тканиною, ви отримаєте новий гармонійний гарнітур.
Вам знадобиться
  • - м'який стілець;
  • - наждачний папір або шлифмашинка;
  • - лак або фарба;
  • - валики або кисті;
  • - оббивна тканина;
  • - поролон або ватин;
  • - меблевий степлер;
  • - викрутка, стамеска.
Інструкція
1
Переверніть стілець і подивіться, що вам буде потрібно для відділення сидіння від каркаса. Якщо видно головки шурупів, підберіть відповідну викрутку. Сидіння може бути просто вставлено в дерев'яні частини стільця. Тоді вам потрібно тонка стамеска. Спробуйте з її допомогою відокремити м'яку частину від каркаса.
2
Поставте дерев'яний каркас на рівну поверхню і спробуйте його похитати. Зараз найзручніший час підклеїти або підгвинтити розхитані частини на стільці. Для міцного склеювання підійде клей ПВА для столярних робіт. Після того як він висохне, еластичність з'єднання зберігається. Що дуже важливо при подальшій експлуатації стільця. Шурупи підкрутіть викруткою або шуруповертом.
3
Огляньте каркас на предмет відколів, тріщин, задирок. Старий лаковий шар з дерева зніміть шліфмашінкой або наждачним папером. Використовуйте спочатку грубозернисту шліфовку, а потім дрібнозернисту. Стара фарба зі стільця знімається спеціальною рідиною. Якщо фарба ніде не відстає, а ваш заново підібраний колір зафарбує попередній, щось не очищайте каркас.
4
Відшліфований дерев'яний каркас заґрунтуйте. При необхідності зашпаклюйте сколи та тріщини. Просушіть шпаклівку і зашкурьте ці місця. Покрийте стілець лаком. Не використовуйте лак на водній основі. Він недостатньо міцний для повсякденного використання речі. Після першого шару лаку каркас необхідно відшліфувати, а потім покрити ще парою лакових шарів.
5
Для фарбування або покриття лаком дерев'яного каркаса можна користуватися пензликами, поролоновими валиками або розпорошувати лакофарбовий шар з балончиків. Залежно від обраного способу захистите себе і навколишні предмети від бризок, щоб не довелося потім витрачати час на відмивання.
6
Розберіть обшивку сидіння. Постеліть на підлогу або на стіл шматок поліетиленової плівки або розгорнуту газету. Зі старої оббивки може посипатися дрібна потерть і пил. Якщо тканина з'єднана з дерев'яним сидінням дужками, то відіжміть їх викруткою і видаліть пассатижами або плоскогубцями. Точно так само поступите і з меблевими гвоздиками.
7
Зробіть викрійку. Нову оббивку можна обвести олівцем по старій тканини, якщо вам вдалося обережно її від'єднати. М'яку підкладку зробіть з товстого поролону або декількох шарів ватину, приклавши до них фанерну основу. Враховуйте товщину нового сидіння при розкрої тканини, залишайте на підгин не менш 10 - 15 см.
8
Покладіть на стіл викрійку з тканини, на неї поролон, а зверху дерев'яне сидіння. Всі вирівняйте. Загніть тканину на фанерну основу і прикріпіть меблевим степлером.
9
Вставте м'яке сидіння в дерев'яний каркас і закріпіть так, як було до розбору стільця.