Як взяти вибір своєї дитини.

Часто підросли діти опиняються іншими, не такими, якими батьки потай мріють їх бачити. І справа тут не в помилках виховання. Швидше за все, у кожного своя дорога, покликання, щастя й омани теж свої. Як це укласти в своїй свідомості? Якщо ви задумалися про це, то у вас достатньо ресурсів, щоб пройти шлях від заперечення до прийняття.
Інструкція
1
Подумайте про те, що ваша дитина вже зріла і самостійна особистість, раз вже вільний робити якої б то не було вибір . Звичайно, діти залишаються дітьми, незважаючи на їх вік. Але це ваша внутрішня робота - відпустити їх і дозволити стати дорослими.
2
Подумайте про те, наскільки ви схожі і наскільки ви різні. Природним буде наявність подібності в силу вашого споріднення. Але буде багато і відмінностей: думки, потреби, мотиви різняться у батьків і дітей. І тому навіть в однакових ситуаціях ви можете приймати абсолютно протилежні рішення.
3
Зрозумійте і те, що життя одне - як у дитини, так і у вас, і вам за дитини прожити її не вдасться. Ви б з радістю зробили за нього правильний вибір , уберігаючи від помилок і розчарувань, - це природне батьківське бажання. Але ось доречно воно тільки в разі повної недієздатності вашого чада. В інших випадках доцільно вчити дітей адекватно ставитися до проблем, приймати рішення і нести відповідальність за них.
4
Зверніться до власного досвіду. Ви вважаєте його цінним і унікальним? Тепер уявіть, що кожна людина претендує на те, що його досвід винятковий. Ваша дитина щиро вважає, що ви ніколи не могли б бути на його місці, ніколи не переживали того, що переживає він, навіть якщо ви пройшли вогонь, воду і все інше. І навіть якщо вам здається, що у вас був той же самий випадок.
5
Спробуйте подивитися на світ очима вашого дитини. Це важко так само, як освоїти абсолютно іншу планету, з іншими поняттями, умовами, менталітетом. Але спробуйте врахувати всі фактори, яких не було у вашій молодості, і які є в віці ваших дітей. З'ясуйте мотиви людини, що робить вибір . Чим він керується і що переживає? У цій ситуації ви, найімовірніше, вчинили б по-іншому, орієнтувалися б на інші цінності та показники.
6
Зробіть ревізію вашим цінностям і переконанням. Часто приймати вибір дітей заважає залежність від громадської думки, орієнтація на «правильність», ваші гіпертрофовані почуття важливості, самолюбства. Щиро дайте відповідь на запитання, яке місце відносини з вашою дитиною займають у вашій системі цінностей? І що є дійсно важливим в житті, враховуючи те, що вона не нескінченна?
7
І задайте собі найважливіше питання: хіба зробивши такий вибір , ця людина перестав бути вашою дитиною? Ви стали його менше любити? Все ваше спільне минуле, його дитинство і прихильність до вас перестали існувати? Можливо, ви зараз теж стоїте перед вибір ом. Який ваш вибір принесе спокій вам і гармонію в сім'ю?