Як скласти претензію боржнику.

Відповідно до термінологією цивільного законодавства, боржником називається сторона в зобов'язанні, яка повинна вчинити певні дії на користь іншої особи або утриматися від конкретних дій. Якщо боржник порушив зобов'язання, направте йому претензію.
Інструкція
1
Напишіть претензію боржнику в разі, коли законом або договором передбачено досудовий порядок врегулювання спору. В інших випадках ви також можете направити боржнику претензію до звернення в суд, проте це не є обов'язковим.
2
В «шапці» претензії вкажіть, кому вона адресована і від кого виходить. Якщо одержувач претензії - організація, прийнято направляти її на ім'я чинного керівника.
3
Нижче «шапки», посередині листа, напишіть слово «претензія».
4
В тексті претензії послідовно, в логічному порядку викладіть такі відомості: якими правовими відносинами пов'язані сторони; дату і номер договору, який порушено; в яких конкретно дії або бездіяльності виразилося порушення зобов'язань; норми закону або договору, які встановлюють відповідальність за порушення; ваші вимоги.
5
Якщо претензія носить матеріальний характер, зробіть розрахунок суми, яку, як ви вважаєте, боржнику слід виплатити в вашу користь. Нескладні розрахунки включите в текст самої претензії, громіздкі й заплутані краще докладно викласти на окремому аркуші. В останньому випадку розрахунок повинен бути підписаний так само, як і претензія.
6
Якщо необхідно супроводити претензію розрахунком суми чи іншими документами, оформіть їх в якості додатку. Для цього нижче заснованого тексту претензії напишіть слово «додаток» і послідовно перерахуйте всі документи. Краще направляти їх в копіях, оригінали можуть придатися вам для суду.
7
Підпишіть претензію і поставте поточну дату. Претензія, яка оформляється від особи організації, підписується її керівником, підпис засвідчується печаткою.
Зверніть увагу
У разі коли претензійний порядок є обов'язковим в силу закону або договору, суд не прийме справу до розгляду, якщо такий порядок не був дотриманий.
Корисна порада
Якщо розрахунок суми претензії складено на окремому аркуші, в претензії, тим не менш, обов'язково вкажіть підсумкову суму.