Як лікувати нетримання сечі у дитини.

Про енурезі доречно говорити в тому випадку, якщо дитина залишає свою постіль мокрої частіше, ніж один раз на два тижні у віці старше чотирьох років. З'ясовуючи причину виникнення даного захворювання і підшукуючи дієві способи його лікування, батькам, перш за все, слід звернутися до педіатра, дитячого гінеколога і уролога.
Вам знадобиться
  • - консультація педіатра;
  • - м'ята;
  • - валеріана;
  • - пустирник;
  • - контрастний душ;
  • - хвойні ванни.
Інструкція
1
Майте на увазі, що на сьогоднішній день існує приблизно 300 способів лікування дитячого енурезу. До них відносяться і фізіотерапія, і аутотренінг, і спеціальна дієта, і різні лікарські препарати, і гіпноз. Але всі їхні повинен призначати лікар після ретельного огляду дитини і виявлення причин захворювання.
2
Крім лікування, що проводиться лікарем, виконуйте рекомендації для батьків, дітей, які страждають енурезом. Надайте дитині психологічну підтримку, поясніть йому, що він не єдиний на світі дитина, у якої є такі проблеми.
3
Не сваріть і не піддавайте покаранням дитини , якщо він прокинувся мокрим. Адже це далеко не його вина, а захворювання, яке потрібно лікувати.
4
Не надягайте на ніч підгузники. Більшість 4-5-річних дітей з енурезом - це малюки, які довгий час не розлучалися з памперсами. Але вони необхідні тільки в певних випадках: у гостях, на прогулянці, в дорозі. Починаючи з півтора років, привчайте малюка користуватися горщиком.
5
Обмежте прийом рідин у вечірній час і за три-чотири години до сну. Слідкуйте, щоб 6-7-річна дитина дотримувався режим дня і відправлявся спати не пізніше дев'ятої години вечора. Перед сном нехай обов'язково сходить в туалет.
6
Уникайте зайвого психо-емоційного збудження перед сном: перегляду «страшних» фільмів, активних спортивних ігор і т.д.
7
Не варто будити дитини серед ночі, щоб він сходив у туалет. Таким чином можна тільки закріпити механізм прояву енурезу.
8
Якщо ваш малюк боїться залишатися один в кімнаті або його лякає темрява, не вимикайте в дитячій нічник, залишайте відчиненими двері в вашу спальню. Не скупіться на похвали, якщо у малюка вже була хоча б одна «суха» ніч.
9
Використовуйте фітотерапію - лікувальні трави, які мають седативний ефект. Заварюйте чай з м'яти перцевої, коренів валеріани, пустирника. Після консультації з лікарем можна застосовувати загальнозміцнюючі процедури (хвойні ванни, ходіння по землі босоніж, контрастний душ і т.п.)
10
Намагайтеся, щоб психологічна обстановка в сім'ї була нормальною, своєчасно вирішуйте проблеми, що виникають в дитячому садку чи школі.
Зверніть увагу
Підходьте з великою відповідальністю до лікування енурезу у дитини. Незакінчений курс терапії часто призводить до відновлення хвороби.