Як спіймати взимку окуня.

Зимова риболовля дуже захоплююча. Вона схожа невеликому подвигу через низькі температур, в які доводиться "полювати". Особливо добре, якщо повертаєшся з зимової риболовлі з великим уловом. Не дарма мерз!
Вам знадобиться
  • Теплий одяг та взуття
  • Мормишечная зимова снасть
  • Блешні
  • Насадки (мотиль, свіже м'ясо, дрібні шматочки риб'ячого філе, очі окуня, риб'ячі тельбухи, гнойових черви, опариш)
Інструкція
1
Перед зимовою риболовлею потрібно зробити снасть будинки, щоб не займатися цим на морозі або на вітрі. Найкраще оснастити кілька удильников на випадок поломки або заплутування снасті. На початку потрібно взяти удильник і підібрати до нього амортизуючий тонкий хлистик довжиною не менше 10-15 см.
2
Потім потрібно підібрати волосінь. Зазвичай використовується волосінь товщиною від 0,08 до 0,15 мм. Обов'язково потрібно враховувати, що чим тонше волосінь, тим більше буде відчуватися клювань. Запасу волосіні на котушці в 10 метрів буде цілком достатньо. Після цього котушку кріпимо до удильнику.
3
Кивок в снасті краще використовувати конусоподібний, не більше 10 см в довжину. Вважається, що кивки з полікарбонату, лавсану, або металевої пластини менше реагують на бічний вітер. Від правильного регулювання кивка залежить контроль клювання. Кивок повинен злегка прогинатися під вагою блешні.
4
Наступний крок - вибір мормишок. Довжина мормишки не повинна перевищувати 5-7 мм. Чим мормишка довший, тим більше вірогідність, що вона буде "планувати" при грі, а це може відлякати окуня. Найкраща форма уловистих мормишок - це куля, сфера, прямокутник, піраміда або ціліндр.Но якщо планується насадочного риболовля, то можна використовувати такі приманки: мотиль, свіже м'ясо, дрібні шматочки риб'ячого філе, очі окуня, риб'ячі тельбухи, гнойових черви, опариш. Вони дуже подобаються окуню і якщо з мормишками кльову не буде, то потрібно пробувати різні насадки.
5
Наступний крок - безпосередньо сама риболовля. Краще клювання окуня спостерігається в перволедье і по останньому льоду. Приїхавши на водойму, потрібно просвердлити відразу кілька лунок, від 5 до 10, в напрямку перпендикулярно від берега. І потім послідовно пройти лунки, граючи блешнею в кожній, починаючи з першої лунки біля берега. Тривалість блеснения в кожній лунці близько п'яти хвилин. Якщо окунь не знайти себе ні в одній з лунок - потрібно міняти місце.
6
Наступний ряд лунок сверлится через 100-200 метрів, і проходиться по тому ж алгоритму. Якщо у водоймі риба є - обов'язково повинні бути клювання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Jw4l26msU7o
Зверніть увагу
В перволедье не виходьте на тонкий лід поодинці, занадто велика небезпека провалитися.
Корисна порада
Окунь частіше клює на повільно грає мормишку.