Як випікати житній хліб в хлібопічці. Як спекти чорний хліб в домашніх умовах.

Випікати в хлібопічці нескладно і дуже зручно. Але найважливіше, це корисно для здоров'я. А хліб у ній виходить смачніше, ніж приготований в духовці. Будь-яка господиня без праці впорається із завданням.
Вам знадобиться
  • мука житня - 560 г;
  • цельнозероновая борошно - 130 г;
  • тепла вода - 405 мл;
  • цукор - 1 ст.л;
  • дріжджі (сухі) - 2 ч.л.;
  • сіль - 2 ч.л.;
  • масло (оливкова).
Інструкція
1
Візьміть каструлю з досить високими краями (з урахуванням того, що тісто має піднятися) і налийте в неї воду. Вода повинна бути теплою.
2
Додайте в воду цукор і сіль. Все добре перемішайте, щоб додані інгредієнти розчинилися.
3
Просійте житнє борошно (200 г) і всипте її в воду. Покладіть дріжджі і перемішайте. Залишилася житню муку теж просійте, додайте цельнозерновую і замісіть тісто.
4
Отримане тісто поставте в тепле місце, воно має піднятися. Краще, якщо тісто залишиться на ніч і при цьому буде укутати чим-небудь добре зберігає тепло.
5
Розкачайте тісто. Можна додати в нього висівки, а також присипати кунжутом.
6
Візьміть папір, призначену для випічки, і змастіть її маслом. Постеліть папір на центральні грати хлібопічки. Викладіть на неї тісто. Обмажте його також оливковою олією. Так воно не підсохне під час випікання.
7
Печіть 20 хвилин хліб при температурі 180оС. Після закінчення цього часу, підсильте температуру до 200оС і залиште ще на 20 хвилин до повної готовності. Однак через кожні 10 хвилин перевіряйте зубочисткою що переймається хліб. Якщо вам подобається хліб з добре підсмаженою скоринкою, тоді на решту п'ять хвилин до закінчення приготування підсильте жар до 235оС. У тому випадку якщо ви хочете отримати рум'яну корочку, то перш ніж помістити тісто в грубку, помажте його молоком, водою або збитим яйцем.
Зверніть увагу
Перш ніж приступити до випічки, обов'язково прогрійте аерогриль. Термін експлуатації хлібопічки в цьому випадку буде довше.
Корисна порада
Якщо ви хочете випекти хліб у формі, врахуйте, що випічка буде вдалою тільки формі з тонкими краями. Вона повинна бути менше колби хлібопічки.